Djaelson je již v Teplicích, kam přestoupil z brazilského klubu Mourao Futsal. Není to nezkušený hráč, má za sebou dvě sezóny v tamní elitní soutěži. Za kluby Copagril a Guarapuava odehrál 38 utkání a vstřelil v nich 7 branek.

Teď má na severu Čech při svém prvním zahraničním angažmá za úkol nahradit dvě ztráty, se kterými se musí Svarog potýkat. Od utkání proti Slavii je po zákroku Radima Záruby na dlouho mimo hru Nené. „Má pochroumané vazy v koleni, doktoři řeší, co s tím,“ řekl nám vedoucí týmu Tomáš Šebl. „Určitě nebude hrát víc jak měsíc, možné je i to, že si už v sezóně nekopne.“

Ale to není jediné oslabení Svarogu. Na tréninku se zranil také André Maluco, léčení si vyžádá delší čas a tak je již hráč doma, v jižní Americe. Druhý tým tabulky VARTA futsal ligy tak doplnil kádr a v pátek ho čeká utkání v Liberci.

Další aktuality

Do nové sezony povede Interobal Marek Kopecký
Do nové sezony povede Interobal Marek Kopecký 16.07.2019

Hledání nového trenéra pro sezonu je u konce. Do ročníku 2019/20 povede futsalisty Plzně bývalý reprezentant a současný trenér reprezentace U21 Marek Kopecký, který tak nahradí Davida Friče.

Svarog Teplice poletí na turnaj do Ruska
Svarog Teplice poletí na turnaj do Ruska 11.07.2019

Zajímavý turnaj čeká na sklonku srpna na hráče Svarogu Teplice. Ti se představí v ruské Ťumeni, kde tamní mistr ruské Superligy slaví 20 let od svého založení. Na akce se představí šest kvalitních klubů, z nichž se polovina bude chystat na start v Lize mistrů!

Sparta ulovila srbskou hvězdu Mladena Kociće
Sparta ulovila srbskou hvězdu Mladena Kociće 09.07.2019

Druhou letní posilou Sparty se stává Mladen Kocič známý jako "Cipi"! Srbský reprezentant přichází z týmu ruského mistra MFK Tjumeň.