Djaelson je již v Teplicích, kam přestoupil z brazilského klubu Mourao Futsal. Není to nezkušený hráč, má za sebou dvě sezóny v tamní elitní soutěži. Za kluby Copagril a Guarapuava odehrál 38 utkání a vstřelil v nich 7 branek.

Teď má na severu Čech při svém prvním zahraničním angažmá za úkol nahradit dvě ztráty, se kterými se musí Svarog potýkat. Od utkání proti Slavii je po zákroku Radima Záruby na dlouho mimo hru Nené. „Má pochroumané vazy v koleni, doktoři řeší, co s tím,“ řekl nám vedoucí týmu Tomáš Šebl. „Určitě nebude hrát víc jak měsíc, možné je i to, že si už v sezóně nekopne.“

Ale to není jediné oslabení Svarogu. Na tréninku se zranil také André Maluco, léčení si vyžádá delší čas a tak je již hráč doma, v jižní Americe. Druhý tým tabulky VARTA futsal ligy tak doplnil kádr a v pátek ho čeká utkání v Liberci.

Další aktuality

Slavia zahájila spolupráci s Bardral Urayasu
Slavia zahájila spolupráci s Bardral Urayasu 25.03.2019

Prezident japonského futsalového klubu Bardral Urayasu, hrajícího nejvyšší ligovou soutěž své země, pan Seigi Kitano, a prezident SK Slavia Praha pan Daniel Kolman, podepsali v Praze Memorandum o vzájemné úzké spolupráci těchto klubů.

Hrdina míří do Švýcarska! Bude hrát za Minervu
Hrdina míří do Švýcarska! Bude hrát za Minervu 01.01.2019

Futsalista Antonín Hrdina odchází z pražské Sparty na hostování do švýcarské Minervy. Co ke svému přesunu říká a jak se rodil?

Svarog povede od ledna nový trenér
Svarog povede od ledna nový trenér 29.12.2018

Těsně před koncem roku se ve Svarogu udála jedna velká změna. Do Teplic se vrací na post trenéra Brazilec Bruno Barbosa, který povede tým prozatím do konce sezony. David Filinger končí kvůli vysokému trestu od disciplinární komise. Provinil se na posledním ligovém zápase v Chrudimi.