Navzdory poměrně jednoznačnému skóre se tři body nerodily bez porodních bolestí. Slávisté přijeli do Teplic dobře připraveni a našlapaná hala viděla svižný futsal, který bavil. Z vyrovnaného prvního dějství vytěžili domácí dva gólové zářezy, touto lekcí z produktivity tak v konečném účtování fakticky rozhodli o osudu zápasu.

Druhý poločas byl poznamenán ošklivou srážkou Claudinha s Martinem Směřičkou, který narazil po nekoordinovaném pádu hlavou do země a musel být odvezen do nemocnice. Touto cestou mu přejeme brzké a bezproblémové uzdravení.

Slávistickou snahu definitivně utnul třetí gól. V závěru ještě sešívaní zkoušeli hru bez brankáře, přičemž výsledkem jejich počínání byly jen další dva góly v jejich síti a domácí triumf s výsledkem 5:0.

Svarog tak zůstává na druhé příčce ligové tabulky, přičemž bodově dorovnal Chrudim, která má však dva zápasy k dobru. Třetí Sparta ztrácí šest bodů, přičemž má odehráno o jedno utkání méně.

Marek Karpiak, brankář SK Slavia Praha: "Věděli jsme, že to bude těžký zápas, bohužel jsme do něj nevstoupili dobře a první poločas se nám nepovedl, ani po poločase jsme se nedokázali zvednout. Pro nás je ale teď hlavní, aby byl v pořádku Martin Směřička."

Tomáš Šebl, vedoucí Svarog FC: "Do zápasu jsme šli s tím, že Slavii nepustíme do hry, protože se chce dotáhnout na čelo tabulky. Musím pochválit celý tým, že plnil pokyny trenéra až do konce zápasu a proto je také výsledek 5:0."

Statistiky

Zase jedenáct branek. Chrudim postoupila do semifinále ve velkém stylu
Zase jedenáct branek. Chrudim postoupila do semifinále ve velkém stylu 20.04.2019

ERA-PACK Chrudim zvládl čtvrtfinálovou sérii s Mělníkem také v nejkratším možném termínu. V sobotu porazil Mělník doma vysoko 11:2 a postoupil do semifinále play off VARTA futsal ligy, kde se utká s pražskou Spartou.

Semifinalista číslo čtyři? Můžeme ho znát v sobotu večer
Semifinalista číslo čtyři? Můžeme ho znát v sobotu večer 20.04.2019

Dvě jednoznačné výhry, vše podle papírových předpokladů. Chrudimští futsalisté dvakrát nadělili Mělníku dvojciferný výsledek a nyní by velmi rádi čtvrtfinálovou sérii ukončili v nejkratším možném čase. Třetí duel se hraje v sobotu od 19.30 hodin a v přímém přenosu pro Tipsport.cz a LSTV ho komentuje Ondřej Zlámal.

Chrudim má mečbol. Mělníku dala jedenáct branek
Chrudim má mečbol. Mělníku dala jedenáct branek 18.04.2019

Play off VARTA futsal ligy nabídlo ve čtvrtek večer další čtvrtfinálový zápas. Chrudim ve druhém zápase série vyhrála v Mělníce 11:2 a je krok od postupu do semifinále.