Navzdory poměrně jednoznačnému skóre se tři body nerodily bez porodních bolestí. Slávisté přijeli do Teplic dobře připraveni a našlapaná hala viděla svižný futsal, který bavil. Z vyrovnaného prvního dějství vytěžili domácí dva gólové zářezy, touto lekcí z produktivity tak v konečném účtování fakticky rozhodli o osudu zápasu.

Druhý poločas byl poznamenán ošklivou srážkou Claudinha s Martinem Směřičkou, který narazil po nekoordinovaném pádu hlavou do země a musel být odvezen do nemocnice. Touto cestou mu přejeme brzké a bezproblémové uzdravení.

Slávistickou snahu definitivně utnul třetí gól. V závěru ještě sešívaní zkoušeli hru bez brankáře, přičemž výsledkem jejich počínání byly jen další dva góly v jejich síti a domácí triumf s výsledkem 5:0.

Svarog tak zůstává na druhé příčce ligové tabulky, přičemž bodově dorovnal Chrudim, která má však dva zápasy k dobru. Třetí Sparta ztrácí šest bodů, přičemž má odehráno o jedno utkání méně.

Marek Karpiak, brankář SK Slavia Praha: "Věděli jsme, že to bude těžký zápas, bohužel jsme do něj nevstoupili dobře a první poločas se nám nepovedl, ani po poločase jsme se nedokázali zvednout. Pro nás je ale teď hlavní, aby byl v pořádku Martin Směřička."

Tomáš Šebl, vedoucí Svarog FC: "Do zápasu jsme šli s tím, že Slavii nepustíme do hry, protože se chce dotáhnout na čelo tabulky. Musím pochválit celý tým, že plnil pokyny trenéra až do konce zápasu a proto je také výsledek 5:0."