Celý zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Hned po 50 vteřinách se prosadil kapitán Jiří Vokoun. Ve 12. minutě využil chyby v Ostravské rozehrávce Václav Demeter a sám se dostal před Zalacka, kterého prostřelil. V 18. minutě se dostali do brejku Vobořil s Válou, který zvýšil na 3:0 pro Olympik a i za tohoto stavu se odešlo do kabin.

Začátek druhé půle opět vyšel lépe nám, kdy se ve 23. minutě prosadil opět Demeter. O 3 minuty později se prosadil po druhé i Vokoun, který sám před Zalackem byl neomylný. O další minutu později využili ostravští nekoncentrovanosti v naší obraně a gólem Janity snížili. Posledních 5 minut zápasu patřilo nám. Když se trefil nejdříve Šuba a poté 3x Gabčo. Stav na výsledkové tabuli se zastavil na číslech 9:1 pro Olympik!

Ohlasy k zápasu:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Jsem rád, že jsme k utkání přistoupili takto zodpovědně a s přehledem ho zvládli. Od první minuty jsme dominovali ve hře i ve skóre. Konečně jsme dali dost branek, vytvořili jsme si ještě hodně dalších šancí, které jsme i díky skvělým zákrokům ostravského brankaře neproměnili. Ostravu jsme celé utkání téměř do ničeho nepustili. Po několika nepovedených utkáních jsme si konečně spravili chuť a potěšili fanoušky jak hrou tak brankami.”

Martin Kapsa, trenér Ostravy: ,,Mělník byl lepším týmem a měl daleko větší držení míče, nicméně první poločas jsme si prohráli sami, když jsme udělali tři hrubé chyby, ze kterých jsme dostali tři góly a své vyložené šance jsme neproměnili. Ve druhé půli Mělník zaslouženě zvýšil své vedení na 5:0, potom jsme snížili na 5:1 a následně zahazovali jednu šanci za druhou a místo toho abychom dál snižovali stav, tak bylo skóre stále 5:1. V posledních minutách zápasu, kdy už jsme měli hru strašně otevřenou jsme dostali další 4 góly a zápas nakonec skončil vysokým rozdílem."

Statistiky zápasu

Další aktuality

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.

Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony
Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony 30.04.2020

Přinášíme vám vyjádření chrudimského trenéra Felipe Condeho k předčasnému ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a vyhlášení Chrudimi vítězem daného ročníku.

Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim
Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim 14.04.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR ukončil na svém úterním zasedání k 15. dubnu 2020 nejvyšší ligové soutěže – VARTA futsal ligu, 2. ligu futsalu východ a západ. Nižší soutěže, které ještě nejsou dohrány, dostaly šanci soutěžní ročník dohrát.