Celý zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Hned po 50 vteřinách se prosadil kapitán Jiří Vokoun. Ve 12. minutě využil chyby v Ostravské rozehrávce Václav Demeter a sám se dostal před Zalacka, kterého prostřelil. V 18. minutě se dostali do brejku Vobořil s Válou, který zvýšil na 3:0 pro Olympik a i za tohoto stavu se odešlo do kabin.

Začátek druhé půle opět vyšel lépe nám, kdy se ve 23. minutě prosadil opět Demeter. O 3 minuty později se prosadil po druhé i Vokoun, který sám před Zalackem byl neomylný. O další minutu později využili ostravští nekoncentrovanosti v naší obraně a gólem Janity snížili. Posledních 5 minut zápasu patřilo nám. Když se trefil nejdříve Šuba a poté 3x Gabčo. Stav na výsledkové tabuli se zastavil na číslech 9:1 pro Olympik!

Ohlasy k zápasu:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Jsem rád, že jsme k utkání přistoupili takto zodpovědně a s přehledem ho zvládli. Od první minuty jsme dominovali ve hře i ve skóre. Konečně jsme dali dost branek, vytvořili jsme si ještě hodně dalších šancí, které jsme i díky skvělým zákrokům ostravského brankaře neproměnili. Ostravu jsme celé utkání téměř do ničeho nepustili. Po několika nepovedených utkáních jsme si konečně spravili chuť a potěšili fanoušky jak hrou tak brankami.”

Martin Kapsa, trenér Ostravy: ,,Mělník byl lepším týmem a měl daleko větší držení míče, nicméně první poločas jsme si prohráli sami, když jsme udělali tři hrubé chyby, ze kterých jsme dostali tři góly a své vyložené šance jsme neproměnili. Ve druhé půli Mělník zaslouženě zvýšil své vedení na 5:0, potom jsme snížili na 5:1 a následně zahazovali jednu šanci za druhou a místo toho abychom dál snižovali stav, tak bylo skóre stále 5:1. V posledních minutách zápasu, kdy už jsme měli hru strašně otevřenou jsme dostali další 4 góly a zápas nakonec skončil vysokým rozdílem."