Do utkání jsme lépe vstoupili my, když jsme po brankách Gabča z 5. a 11. minuty a Vokouna ze 6. minuty vedli 3:0. Liberec se ale dokázal do konce poločasu zvednout a snížil na 2:3 po brance ze 16. minuty Soukupa a v poslední minutě poločasu se prosadil Kazda.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, když se ve 23. minutě prosadil Soukup. O minutu později liberečtí dokonali obrat gólem Beneka. Naštěstí jsme se dokázali rychle a ve 26. minutě se trefil Gabčo a chvíli poté i Vokoun. V tuto chvíli jsme vedli 5:4. Liberec dokázal ještě srovnat ve 31. minutě brankou Henzla. Pak přišlo 8 minut soubojů a soustředění se na defenzivu, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Ve 38. minutě ji ale liberečtí udělali, čehož využil opět náš kapitán Vokoun a strhl vedení opět na naší stranu. Hráči Liberce okamžitě přešli do power play, ve kterém si moc šancí nevybudovali, naopak se do prázdné branky trefil Kuč a rozhodl tím zápas. V Liberci jsme po vyrovnaném utkání zvítězili 7:5!

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Podařilo se nám vybojovat velice cenné vítězství. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, využili chyby libereckých hráčů a šli do vedení 3:0. Poté jsme asi trošku polevili v koncentraci a Liberci dovolili do poločasu snížit na 3:2. Navíc jsme tradičně pasivně vstoupili do druhého poločasu a sami našimi chybami Liberci umožnili, aby šel do vedení. Proto jsme protočili sestavu, začali hrát znovu svoji hru a utkání otočili. S vítězstvím venku jsem samozřejmě spokojený, ale už bychom měli mít dostatek zkušeností na to, abychom utkání, ve kterém vedeme 3:0 dotáhli do klidného vítězství.“

Michael Vacek, trenér FTZS: ,,Opět jsme do zápasu vstoupili velmi vlažně a po hrubých chybách inkasovali 3 góly. Až po tom jsme začali hrát zodpovědněji a dokázali se dostat zpět do zápasu. V druhém poločase jsme soupeře zatlačili a zaslouženě šli do vedení. Bohužel po dalších chybách jsme znovu prohrávali. Na konci nám nepomohla ani power play. Myslím, že jsme v tomto zápase nebyli horším mužstvem a výsledek neodpovídá průběhu hry.“

Tomáš Prejsa, hráč Olympiku: ,,Jsem strašně rád, že jsme zápas zvládli za 3 body. O to víc cenné, protože Liberec byl velice těžký a nepříjemný soupeř a ukázal kvalitu. Po začátku, kdy jsme vedli 3:0, tak jsme asi mysleli, že se nám nemůže nic stát. Domácí nás ovšem do poločasu vyvedli z omylu. Po přestávce dokonali obrat. Naštěstí nás to nepoložilo a nakonec jsme přetahovanou vyhráli my. Velice důležité 3 body z venku. Jsem rád i za sebe, že sem konečně dal gól. Snad to bude jen a jen lepší a výhru potvrdíme za týden doma s Helasem Brno.“

Statistiky zápasu

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.

Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka
Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka 10.06.2019

Na Grémiu klubů VARTA futsal ligy došlo v neděli k rozlosování soutěžního ročníku 2019/2020.