Do utkání jsme lépe vstoupili my, když jsme po brankách Gabča z 5. a 11. minuty a Vokouna ze 6. minuty vedli 3:0. Liberec se ale dokázal do konce poločasu zvednout a snížil na 2:3 po brance ze 16. minuty Soukupa a v poslední minutě poločasu se prosadil Kazda.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, když se ve 23. minutě prosadil Soukup. O minutu později liberečtí dokonali obrat gólem Beneka. Naštěstí jsme se dokázali rychle a ve 26. minutě se trefil Gabčo a chvíli poté i Vokoun. V tuto chvíli jsme vedli 5:4. Liberec dokázal ještě srovnat ve 31. minutě brankou Henzla. Pak přišlo 8 minut soubojů a soustředění se na defenzivu, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Ve 38. minutě ji ale liberečtí udělali, čehož využil opět náš kapitán Vokoun a strhl vedení opět na naší stranu. Hráči Liberce okamžitě přešli do power play, ve kterém si moc šancí nevybudovali, naopak se do prázdné branky trefil Kuč a rozhodl tím zápas. V Liberci jsme po vyrovnaném utkání zvítězili 7:5!

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Podařilo se nám vybojovat velice cenné vítězství. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, využili chyby libereckých hráčů a šli do vedení 3:0. Poté jsme asi trošku polevili v koncentraci a Liberci dovolili do poločasu snížit na 3:2. Navíc jsme tradičně pasivně vstoupili do druhého poločasu a sami našimi chybami Liberci umožnili, aby šel do vedení. Proto jsme protočili sestavu, začali hrát znovu svoji hru a utkání otočili. S vítězstvím venku jsem samozřejmě spokojený, ale už bychom měli mít dostatek zkušeností na to, abychom utkání, ve kterém vedeme 3:0 dotáhli do klidného vítězství.“

Michael Vacek, trenér FTZS: ,,Opět jsme do zápasu vstoupili velmi vlažně a po hrubých chybách inkasovali 3 góly. Až po tom jsme začali hrát zodpovědněji a dokázali se dostat zpět do zápasu. V druhém poločase jsme soupeře zatlačili a zaslouženě šli do vedení. Bohužel po dalších chybách jsme znovu prohrávali. Na konci nám nepomohla ani power play. Myslím, že jsme v tomto zápase nebyli horším mužstvem a výsledek neodpovídá průběhu hry.“

Tomáš Prejsa, hráč Olympiku: ,,Jsem strašně rád, že jsme zápas zvládli za 3 body. O to víc cenné, protože Liberec byl velice těžký a nepříjemný soupeř a ukázal kvalitu. Po začátku, kdy jsme vedli 3:0, tak jsme asi mysleli, že se nám nemůže nic stát. Domácí nás ovšem do poločasu vyvedli z omylu. Po přestávce dokonali obrat. Naštěstí nás to nepoložilo a nakonec jsme přetahovanou vyhráli my. Velice důležité 3 body z venku. Jsem rád i za sebe, že sem konečně dal gól. Snad to bude jen a jen lepší a výhru potvrdíme za týden doma s Helasem Brno.“