Sparta vstoupila do utkání skvěle už ve 3. minutě vedla po dvou trefách Drahovského 2:0. Tentýž hráč pak v 10. minutě završil hattrick. Následně začal řádit Seidler a po jeho dvou trefách rázem poskočilo skóre už na 5:0. Domácí poté korigovali zásluhou Čtvrtníčka, ale ještě do poločasu stihl po Drahovském uzavřít hattrick i Seidler a do kabin se tak šlo za stavu 6:1 pro Spartu.

Po přestávce se jako první prosadili domácí zásluhou Bartoše a stav 2:6 vydržel až do 30. minuty, kdy přidal sedmou branku hostí Grbeša. Dvě minuty před koncem Bazooka snížila na 3:7 díky brance Šipky, ale na tu odpověděl bleskově Novak. Definitivní podobu výsledku dal v poslední sekundě utkání z dlouhé penalty Hrdina a Sparta si tak odvezla do Prahy vítězství 9:3.

Antonín Hrdina (Sparta):
„Předpokládali jsme, že domácí budou hrát jednoduchý, důrazný futsal, na což jsme se připravili a vyplatilo se. Už ve druhé minutě jsme vedli 2:0 a od té doby měli zápas pod kontrolou. Snažili jsme se co nejvíce držet míč, což se nám dařilo. Vyhráli jsme 9:3, ale před soupeřem klobouk dolů. Na to, že je to nováček, tak má Bazooka skvěle poskládaný tým a myslím si, že může uhrát dobré výsledky.“

Beni Simitči (trenér Sparty):
„Před cestou do Uherského Hradiště mi přibyly vrásky, jelikož se nám na posledním předzápasovém tréninku zranil Jean, a přibyl tak k vykartovanému Pimpolhovi na seznam hráčů, které jsme nemohli do zápasu použít. Do zápasu s Bazookou jsme tak šli s 6 hráči ze základu a oběma mladíky Horou a Doležalem. Krátce před odjezdem jsme se domluvili u videa na tom, jak budeme hrát a kluci to dodrželi do posledního puntíku. Od začátku jsme měli režii zápasu na svých sálovkách a soupeře k ničemu nepouštěli. Skórovali jsme po pěkných akcích a první poločas skončil naším vedením 6:1. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, řekněme kromě pětiminutovky, kdy jsme nechali domácí trochu více tvořit a oni si vypracovali několik šancí. Pak jsme ale znovu přidali a nastříleli další góly. 9:3 je pro domácí dobrý výsledek, protože kdyby se proměnily všechny šance, skončil by zápas odhadem tak 16:6. Gratuluji našim klukům k super výkonu a děkuji jim za něj. Nyní se pokusíme udělat maximum pro to, abychom se co nejlépe nachystali na čtvrtek, kdy nás čeká televizní zápas v Chrudimi.“

Statistiky zápasu

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.

Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka
Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka 10.06.2019

Na Grémiu klubů VARTA futsal ligy došlo v neděli k rozlosování soutěžního ročníku 2019/2020.