Domácí měli výborný vstup do zápasu a ve 4. minutě se ze své první trefy v dresu Interobalu radovala posila z pražské Slavie Vojtěch Turek.  Po příhře Kovácse zakončoval do gólmana Vogta a ten si srazil balón k přední tyči. - 1:0 Plzeń potvrzovala i nadále roli favorita a v 10. minutě se po rohu dostal k zakončení Michal Holý - 2:0. A hned minuta 11. přinesla po přihrávce Künstnera další změnu stavu - Tomáš Vnuk zvyšoval na 3:0.

Ve 14. minutě svitla hostům naděje, když Milan Soukup snížil na 1:3 z pohledu severočeského celku. Jinak ale hosté nestíhali bránit a Vojtěch Turek s Michalem Kovácsem upravili poločasové skóre na 5:1.

Liberec je v úvodu sezóny zvyklý na debakly a skóre narůstalo pro hosty nepříjemným způsobem i po změně stran. Ve 21.minutě našel Vnuk Michala Holého a bylo to 6:1. Ve 23.minutě pak šel sám na gólmana Tomáš Vnuk a stal se po Turkovi a Holém třetím dvougólovým střelcem - 7:1.

Na libereckou svatyni se valil jeden útok za druhým, domácí ale v následují pasáži své šance zahazovali, a tak se ke slovu dostali hosté, konkrétně Josef Němec, který snižoval na 2:7. Navíc ve 29. minutě se v tísni ale přesně k tyčce trefil  Aleš Benek - 7:3. Po chvíli přišla penalta pro hosty a gól znovu slavil Benek - 7:4. Následoval efektivní time-out Davida Friče. Po další přihrávce Kovácse zkompletoval svůj první modro-bílý hattrick Vojtěch Turek - 8:4.

Běžela 33.minuta a znovu nahrávající Kovács se mohl radovat spolu se střelcem devátého gólu, kterým byl Zdeněk Sláma. - 9:4. Z dílny Interobalu to ale zdaleka nebylo vše, Druhý hattick v utkání dokončil zblízka dorážkou Michal Holý - 10:4. Gólovou tečku si pak pro sebe uzmul ve 37. minutě Michal Kovács a upravil na konečných 11:4. Kovács zakončil duel s Libercem s bilancí 2 + 3.

Trenér FTZS LIberec Michael Vacek k utkání řekl: "V zápase s Plzní nás srážely hrubé chyby při bránění. Velký problém jsme měli v přechodu do útoku, který se nám vůbec nedařil. Ve druhém poločase jsme zjednodušili hru a dokázali jsme snížit ze 7:1 na 7:4. Bohužel jsme pak dostali dvě laciné branky a bylo rozhodnuto."

Trenér Interobalu David Frič zhodnotil zápas: "S výsledkem spokojenost, nespokojenost s tříminutovou pasáží, ve které jsme dostali tři góly, když jsme vypadli z koncentrace. To kazí celkový dojem a nemůžeme si to dovolit v dalších zápasech. Vstup do sezóny určitě není šťastný a všechny nás to svazuje. Cítíme, že bychom chtěli být jinde. Ale věřím, že se ty výsledky nastartují a nakopneme se k vítězné sérii."

Statistiky zápasu

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.

Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka
Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka 10.06.2019

Na Grémiu klubů VARTA futsal ligy došlo v neděli k rozlosování soutěžního ročníku 2019/2020.