Domácí měli výborný vstup do zápasu a ve 4. minutě se ze své první trefy v dresu Interobalu radovala posila z pražské Slavie Vojtěch Turek.  Po příhře Kovácse zakončoval do gólmana Vogta a ten si srazil balón k přední tyči. - 1:0 Plzeń potvrzovala i nadále roli favorita a v 10. minutě se po rohu dostal k zakončení Michal Holý - 2:0. A hned minuta 11. přinesla po přihrávce Künstnera další změnu stavu - Tomáš Vnuk zvyšoval na 3:0.

Ve 14. minutě svitla hostům naděje, když Milan Soukup snížil na 1:3 z pohledu severočeského celku. Jinak ale hosté nestíhali bránit a Vojtěch Turek s Michalem Kovácsem upravili poločasové skóre na 5:1.

Liberec je v úvodu sezóny zvyklý na debakly a skóre narůstalo pro hosty nepříjemným způsobem i po změně stran. Ve 21.minutě našel Vnuk Michala Holého a bylo to 6:1. Ve 23.minutě pak šel sám na gólmana Tomáš Vnuk a stal se po Turkovi a Holém třetím dvougólovým střelcem - 7:1.

Na libereckou svatyni se valil jeden útok za druhým, domácí ale v následují pasáži své šance zahazovali, a tak se ke slovu dostali hosté, konkrétně Josef Němec, který snižoval na 2:7. Navíc ve 29. minutě se v tísni ale přesně k tyčce trefil  Aleš Benek - 7:3. Po chvíli přišla penalta pro hosty a gól znovu slavil Benek - 7:4. Následoval efektivní time-out Davida Friče. Po další přihrávce Kovácse zkompletoval svůj první modro-bílý hattrick Vojtěch Turek - 8:4.

Běžela 33.minuta a znovu nahrávající Kovács se mohl radovat spolu se střelcem devátého gólu, kterým byl Zdeněk Sláma. - 9:4. Z dílny Interobalu to ale zdaleka nebylo vše, Druhý hattick v utkání dokončil zblízka dorážkou Michal Holý - 10:4. Gólovou tečku si pak pro sebe uzmul ve 37. minutě Michal Kovács a upravil na konečných 11:4. Kovács zakončil duel s Libercem s bilancí 2 + 3.

Trenér FTZS LIberec Michael Vacek k utkání řekl: "V zápase s Plzní nás srážely hrubé chyby při bránění. Velký problém jsme měli v přechodu do útoku, který se nám vůbec nedařil. Ve druhém poločase jsme zjednodušili hru a dokázali jsme snížit ze 7:1 na 7:4. Bohužel jsme pak dostali dvě laciné branky a bylo rozhodnuto."

Trenér Interobalu David Frič zhodnotil zápas: "S výsledkem spokojenost, nespokojenost s tříminutovou pasáží, ve které jsme dostali tři góly, když jsme vypadli z koncentrace. To kazí celkový dojem a nemůžeme si to dovolit v dalších zápasech. Vstup do sezóny určitě není šťastný a všechny nás to svazuje. Cítíme, že bychom chtěli být jinde. Ale věřím, že se ty výsledky nastartují a nakopneme se k vítězné sérii."