Patrně v rámci snahy snížit přestupní částku byl poprvé ve futsalové historii podán podnět k Arbitrážní komisi. Pro futsal jako celek došlo k precedentnímu výkladu platnosti opčního práva, potvrzení platnosti smlouvy a sankčních postupů vůči hráči, který neplnil své povinnosti, z této smlouvy vyplývající.

K dohodě poté nakonec došlo, a Hrdina za jednu z nejvyšších částek, která kdy byla v rámci českého futsalového prostředí vyplacena, přestupuje do klubu AC Sparta Praha.

S ohledem na události, které této dohodě o přestupu předcházely, zvážíme jako klub podání podnětu kompetentním orgánům Svazu futsalu České republiky, ve věci zásadních porušení Etického a Disciplinárního řádu.

Další aktuality

Patrik Levčík posiluje uherskohradišťského nováčka
Patrik Levčík posiluje uherskohradišťského nováčka 29.08.2018

Ještě na jaře bojoval v dresu Sparty, nyní bude patřit k oporám Bazooky Uherské Hradiště. Patrik Levčík, který měl v minulé sezóně také premiéru v národním týmu, nyní bude jednou z nejvýraznějších postav ligového nováčka.

Chrudim zdolala ukrajinského soupeře. Koudelka řádil
Chrudim zdolala ukrajinského soupeře. Koudelka řádil 27.08.2018

Futsalisté chrudimského ERA-PACKu vyhráli v přípravě podruhé za sebou. Po skalpu Pineroly Bratislava si doma poradili s týmem Sokilu Chmelnickyj v poměru 4:2, z chrudimského výběru byl nejvíce vidět Tomáš Koudelka, který se v prvním domácím zápase představil fanouškům hattrickem.

Další posilou Slavie je Brazilec Dodo
Další posilou Slavie je Brazilec Dodo 16.08.2018

Dodo Da Costa, univerzální brazilský futsalista, který vystřídal řadu klubů a ve dvou z nich nastoupil proti ERA-PACKu Chrudim v UEFA Futsal Champions League. Poprvé to bylo v roce 2008, kdy "jeho" Iberia Tbilisi podlehla českému týmu 3:6.