Patrně v rámci snahy snížit přestupní částku byl poprvé ve futsalové historii podán podnět k Arbitrážní komisi. Pro futsal jako celek došlo k precedentnímu výkladu platnosti opčního práva, potvrzení platnosti smlouvy a sankčních postupů vůči hráči, který neplnil své povinnosti, z této smlouvy vyplývající.

K dohodě poté nakonec došlo, a Hrdina za jednu z nejvyšších částek, která kdy byla v rámci českého futsalového prostředí vyplacena, přestupuje do klubu AC Sparta Praha.

S ohledem na události, které této dohodě o přestupu předcházely, zvážíme jako klub podání podnětu kompetentním orgánům Svazu futsalu České republiky, ve věci zásadních porušení Etického a Disciplinárního řádu.

Další aktuality

Hrdina míří do Švýcarska! Bude hrát za Minervu
Hrdina míří do Švýcarska! Bude hrát za Minervu 01.01.2019

Futsalista Antonín Hrdina odchází z pražské Sparty na hostování do švýcarské Minervy. Co ke svému přesunu říká a jak se rodil?

Svarog povede od ledna nový trenér
Svarog povede od ledna nový trenér 29.12.2018

Těsně před koncem roku se ve Svarogu udála jedna velká změna. Do Teplic se vrací na post trenéra Brazilec Bruno Barbosa, který povede tým prozatím do konce sezony. David Filinger končí kvůli vysokému trestu od disciplinární komise. Provinil se na posledním ligovém zápase v Chrudimi.

Návrat hrající legendy! Po roce bude rudý dres opět oblékat zkušený Wilde
Návrat hrající legendy! Po roce bude rudý dres opět oblékat zkušený Wilde 16.12.2018

Před Vánoci a vstupem do roku 2019 si pražská Sparta připravila velké překvapení. Tím je příchod staronové posily, dalo by se říci až futsalové hrající legendy – Wildeho.