Po dlouhé pauze je tu příprava na novou sezonu 2018/19. Jak ses těšil zpět do ČR?
Ano, je to tady. Dobil jsem baterie a konečně tu je nová sezona! Věřím, že pro mě i pro tým bude ještě lepší, než ta minulá.

Užil sis volný čas v Brazílii? Jak jsi ho trávil?  
Samozřejmě. Je to vždycky super vrátit se zpět do své země. Moc jsem si užíval s mou rodinou a přáteli, především se svým synem.

Jak ses během volna udržoval ve formě?
Zúčastnil jsem se několika zápasů a i trénoval, abych formu úplně neztratil.

Musí být těžké opustit syna a rodinu na tak dlouhý čas během sezony. Jak to zvládáš?
Tohle je to nejhorší. Je to opravdu velmi složité opustit ty, které milujeme. Snažím se to usnadnit nám všem tím, že jim každý den volám přes video hovor.

Co čekáš od nové sezony? Těšíš se?
Cítím se velmi sebejistě. Věřím, že budeme ještě silnější než minulý rok, a že se nám povede dostat se ještě dál. Těším se.

Je skvělé, že zůstáváš u Svarogu i nadále. Měl jsi nabídky i od jiných klubů?         
Ano, pár nabídek jsem obdržel, ale preferoval jsem zůstat ve Svarogu. Jsou tu dobré pracovní podmínky a vím, že můžeme dokázat velké věci. Jsem tu šťastný.

Svarog získal nového brankáře Jeronima, také z Brazílie. Znáš ho?
Osobně ho neznám. Vím, že už za Teplice hrál a slyšel jsem o něm mnoho dobrých věcí. Doufám, že nám tuto sezonu hodně pomůže. Přeji mu hodně štěstí!

Po zdravotní stránce je u tebe všechno v pořádku?
Ano. Cítím se dobře a motivovaně pomoci Svarogu odehrát skvělou sezonu.

Další aktuality

Návrat do Polska? Teď řeším semifinále, říká Michal Seidler
Návrat do Polska? Teď řeším semifinále, říká Michal Seidler 15.04.2019

Příští týden začnou semifinálové série play-off a velmi sledovaný bude reálně se rýsující souboj Sparta - Chrudim, kde jednu z hlavních rolí bude hrát Michal Seidler. Jak se těší na její průběh, zda se pokusí překonat střelecký rekord Petra Mareše (1997) a Maxe (2012), čítající 61 gólů, nebo zda myslí na návrat do Polska - na to všechno jsme se 29 letého reprezentanta a hráče pražské Sparty v našem rozhovoru zeptali!

Nene: Ve Svarogu pracujeme tvrdě a s pokorou!
Nene: Ve Svarogu pracujeme tvrdě a s pokorou! 11.04.2019

V létě to budou už dva roky od chvíle, kdy teplický Svarog posílil brazilský futsalista Nene, vlastním jménem Nene Souza Araujo Edilson. Je tak nejdéle sloužícím zahraničním hráčem v dresu Svarogu a pochopitelně je jedním ze strůjců úspěchu v podobě vítězství v základní části soutěže. Teď ale před 35 letým hráčem stojí další výzva v podobě cesty aktuální play-off…

Miroslav Rott očekává, že jeho tým bude v televizi sebevědomější
Miroslav Rott očekává, že jeho tým bude v televizi sebevědomější 09.04.2019

V úterý ve 20.10 hodin startuje přímý přenos na ČT Sport z druhého čtvrtfinálového zápasu play off VARTA futsal ligy mezi domácími Démony Česká Lípa a Spartou Praha. Miroslav Rott nám za domácí celek odpověděl na několik otázek.