Po dlouhé pauze je tu příprava na novou sezonu 2018/19. Jak ses těšil zpět do ČR?
Ano, je to tady. Dobil jsem baterie a konečně tu je nová sezona! Věřím, že pro mě i pro tým bude ještě lepší, než ta minulá.

Užil sis volný čas v Brazílii? Jak jsi ho trávil?  
Samozřejmě. Je to vždycky super vrátit se zpět do své země. Moc jsem si užíval s mou rodinou a přáteli, především se svým synem.

Jak ses během volna udržoval ve formě?
Zúčastnil jsem se několika zápasů a i trénoval, abych formu úplně neztratil.

Musí být těžké opustit syna a rodinu na tak dlouhý čas během sezony. Jak to zvládáš?
Tohle je to nejhorší. Je to opravdu velmi složité opustit ty, které milujeme. Snažím se to usnadnit nám všem tím, že jim každý den volám přes video hovor.

Co čekáš od nové sezony? Těšíš se?
Cítím se velmi sebejistě. Věřím, že budeme ještě silnější než minulý rok, a že se nám povede dostat se ještě dál. Těším se.

Je skvělé, že zůstáváš u Svarogu i nadále. Měl jsi nabídky i od jiných klubů?         
Ano, pár nabídek jsem obdržel, ale preferoval jsem zůstat ve Svarogu. Jsou tu dobré pracovní podmínky a vím, že můžeme dokázat velké věci. Jsem tu šťastný.

Svarog získal nového brankáře Jeronima, také z Brazílie. Znáš ho?
Osobně ho neznám. Vím, že už za Teplice hrál a slyšel jsem o něm mnoho dobrých věcí. Doufám, že nám tuto sezonu hodně pomůže. Přeji mu hodně štěstí!

Po zdravotní stránce je u tebe všechno v pořádku?
Ano. Cítím se dobře a motivovaně pomoci Svarogu odehrát skvělou sezonu.

Další aktuality

Nenad Veljkovič: Moje role v týmu bude jiná
Nenad Veljkovič: Moje role v týmu bude jiná 10.08.2018

Nenad Veljkovič v loňském ročníku působil v klubu jako trenér. Sám po sezoně inicioval příchod zkušeného trenérského odborníka Ivana Božoviče, a přesunuje se do role jeho asistenta. A také hráče. S mužstvem naplno trénuje, aby byl připravený naskočit na ligovou palubovku, se kterou má z minulosti zkušenosti z dresu Tanga Brno. V sezoně 2016/2017 působil jako hrající trenér v nejvyšší futsalové soutěži ve Finsku. V uplynulém ročníku, ve kterém obsadila Slavia šesté místo, mu předvést své futsalové umění na hřišti znemožnily zdravotní obtíže.

Slávista Marek Karpiak: Derby bude hodně prestižní!
Slávista Marek Karpiak: Derby bude hodně prestižní! 04.08.2018

První tréninky náročné letní přípravy má za sebou nová posila futsalové Slavie – slovenský brankář Marek Karpiak. Jeho první dojmy jsou pozitivní, těší se novou na sezonu a nejvíc ze všeho na derby, ve kterém nastoupí i proti jednomu ze svých spoluhráčů ze slovenské reprezentace.

Roman Mareš jede dál i ve 43 letech: Baví mě to, stíhám. Proč končit?
Roman Mareš jede dál i ve 43 letech: Baví mě to, stíhám. Proč končit? 02.08.2018

V březnu oslavil Roman Mareš třiačtyřicáté narozeniny. Futsalový nezmar přišel do ERA-PACKu v roce 2006, od té doby Chrudimští trůn pro mistra republiky neztratili.