Pavle, jak vás osud zavál k futsalu?
V patnácti letech mě kamarádi vzali do liberecké regionální soutěže a ten sport mńe ihned učaroval. Futsal mě učili nejdříve kluci v Tangu Liberec a na té vyšší úrovni poté rodina Mrijajů v týmu Andy Liberec. Částečnou zásluhuna vzniku klubu má i malá kopaná, kde jsem pomáhal s organizací Romanu Šotolovi (tým Šotci – pozn. red.), odkud jsem se přesunul na futsalovou palubovku.

Můžete popsat konkrétněji zrod klubu Zlej se(n) Liberec?
V mládí mě bavili zimní turnaje a s kamarády jsme vždy hrávali proti sobě. Každý za jiný tým, a to mě mrzelo. Z tohoto důvodu vznikl nový oddíl, který jsem jako začínající funkcionář přihlásil do okresního přeboru. Postupně jsme se rozrůstali. Některé členy vzal futsal stejně jako mne a některé tolik ne. Aktuálně je z nás plnohodnotný klub, který má svou mládež a jeho A-tým začne sbírat prvoligové zkušenosti.

Když jste klub zakládali, očekával jste, že se vyšvihne takhle bleskově?
Vůbec ne, to je jasné. Na počátku nebyla žádná očekávání, spíše nadšení. Začali jsme v okrese a ani nepomýšleli na to, že bychom šli výš. Uvědomovali jsme si, že to bude stát více peněz a času. Nakonec jsme ovšem usoudili, že vyhrávat zápasy dvouciferným rozdílem nebude dlouhodobě úplně zábavné.

Kdo stojí za originálním názvem klubu?
Asi já. Tento název byl převzat z nějakého turnaje na Jičínsku, kde jsem si tohoto originálního názvu všiml a hrozně mě pobavil. Počínaje novou sezonou se prezentujeme jako Zlej sen Liberec, tedy bez závorky. Jsem si vědom, že to není příliš reprezentativní a před vstupem do ligy to bylo jedno z témat, zda-li se přejmenovat či název ponechat. Všichni jsme se nakonec shodli na jednom – že jsme začali tenhle příběh psát pod názvem Zlej sen, a tak to ponecháme i do budoucna. Koneckonců – mluví za nás výsledky a široká veřejnost ví, že nejsme už jen ledajaká parta kamarádů, ale plnohodnotný klub s krátkou, ale velice úspěšnou historií.

Jste předseda klubu. Co všechno pozice obnáší?
Starosti a nervy. Ale především radost! Klub organizačně stál dlouhou dobu jen na třech lidech. Jsem velmi rád, že se k nám přidali další tři členové. Veškerá práce se tím výrazně zjednoduší.

Zároveň i hrajete. Dají se obě profese skloubit?
Doposud to nějak šlo. V rámci nejvyšší soutěže by to už reálné určitě nebylo v předešlém stavu. Díky novým třem lidem ve vedení si ale budu moct dovolit dál hrát.

Jak často trénujete?
Všichni hráči hrají velký fotbal a futsal máme jako doplněk. Fyzickou stránku si každý hlídá sám a nabírá kondici ve svém fotbalovém oddíle. Futsal poté trénujeme jednou až dvakrát týdně, kde se zaměřujeme pouze na taktické věci.
Zdroj: https://liberecky.denik.cz/ostatni_region/mezi-ceskou-futsalovou-elitu-zamiril-dalsi-severocesky-klub-20180709.html

Další aktuality

Vojtěch Holub: Slavia je pro mě velkou zkušeností
Vojtěch Holub: Slavia je pro mě velkou zkušeností 14.04.2025

Vojtěch Holub přišel do Slavie na hostování z Bohemians na konci ledna a hned naskočil do závěru základní části. Nejlepší nováček sezony přidal k 11 brankám v zelenobílém dresu další tři. Na závěr pak jedenadvacetiletý futsalista čtyřmi góly pomohl k postupu v Poháru SFČR. Jak své působení v Edenu hodnotí?

David Drozd: Půl ceny patří bratrovi a rodině
David Drozd: Půl ceny patří bratrovi a rodině 18.03.2025

Nejlepším futsalistou roku 2024 byl v pondělí na slavnostním galavečeru vyhlášen David Drozd. Cenu převzal z rukou bývalého československého fotbalového reprezentanta Lubomíra Moravčíka před zaplněným sálem Hotelu Hilton. Jak velký zážitek to pro devětadvacetiletou oporu Chrudimi i české reprezentace byl?

Roman Mareš slaví v plné futsalové síle padesátiny
Roman Mareš slaví v plné futsalové síle padesátiny 15.03.2025

Jedno české přísloví říká, že „věk je jenom číslo“. Něco pravdy na tom určitě bude, stačí se přijít podívat na zápasy FK Chrudim. S číslem šest tam totiž po palubovce „jezdí“ obránce východočeského týmu Roman Mareš a je skoro až neuvěřitelné, že tento legendární chrudimský futsalista slaví v sobotu 15. března padesátiny.