„Máme za sebou první sezonu ve Spartě, která rozhodně nezačala tak, jak jsme všichni chtěli. Po nešťastné události, která náš klub potkala v prvním kole, jsme museli začít de facto od úplné nuly. Zejména udržet klub v chodu po finanční stránce bylo nesmírně složité, ale naštěstí se to díky našim partnerům podařilo, za což jim patří obrovský dík,“ uvedl prezident Sparty Ago Simitči.

„Po dlouhé a náročné základní části, která byla plná peripetií jsme skončili v tabulce třetí, a ačkoliv byl závěr divoký, dočkali jsme se ve čtvrtfinále soupeře, kterého jsme si přáli, tedy Slavii. Čtvrtfinálová série nabídla pěkná utkání a my po vítězství tři-nula na zápasy postoupili do semifinále, kde nás čekala Plzeň. Ačkoliv nás většina, a asi i my sami, považovala za favorita, tak nás Plzeň svou bojovností dokázala potrápit. Interobal ukázal v čem je jeho síla, ale naši kluci ukázali, že mají velké zkušenosti a v klíčovém pátém zápase dokázali udržet nervy na uzdě a vybojovali rozhodující třetí vítězství,“ shrnul první dvě kola play off prezident futsalové Sparty.

Ve finále Sparta vyzvala futsalového giganta z Chrudimi. „Souboj s ERA-PACKem pro nás byl velkou výzvou a je škoda, že série skončila po třech zápasech. Kdoví, jak by se finále vyvíjelo, kdyby byl na konci prvního zápasu odpískán faul na Cupáka, který by znamenal nejen pokutový kop, ale pravděpodobně i červenou kartu pro vyhlášeného nejlepšího hráče play off, Lukáše Rešetára. Namísto toho viděl žlutou kartu David Cupák a další zápas série nemohl hrát on. Byl to moment, který mohl být ve finále zlomový a jak jsem již řekl, kdoví, jak by série poté dopadla, kdyby došlo na správné posouzení podle toho, jak později určila i SbKR, tedy na penaltu a vyloučení kapitána Chrudimi. Nejblíže vítězství jsme nakonec byli ve třetím zápase, který jsme dovedli do prodloužení, ale bohužel nám v něm došly síly a z titulu se mohla radovat Chrudim,“ řekl k finálové sérii Ago Simitči a připomněl: „Bohužel nás v závěru sezony přibrzdily karetní tresty a také zranění některých hráčů. To jsou ale situace, se kterými musíte počítat.“

Sezona 2017/18 je minulostí. „V konečném hodnocení druhé místo bereme a jsme s ním spokojení, přeci jen jde o historicky nejlepší umístění Sparty,“ zdůraznil Ago Simitči a na závěr dodal: „Hned po skončení sezony jsme aktivně začali pracovat na posílení kádru, o čemž svědčí příchod Jeana, který jsme již avizovali. Na dalších změnách v mužstvu dále pracujeme a budeme o nich postupně informovat. Věříme, že naši příznivci budou spokojení a v nové sezoně nám zachovají svou přízeň. Vše nyní směřujeme k datu 1. srpna, kdy hromadně zahájíme přípravu na novou sezonu, na což se všichni těšíme. Čeká nás tvrdá práce a pokusíme se v nové sezoně posunout historický úspěch Sparty ještě o onen stupínek výše, i když víme, že to bude nesmírně náročné.“

Další aktuality

Sociální sítě nejsou místem pro stížnosti, kazí image nás všech, reaguje Felipe Conde
Sociální sítě nejsou místem pro stížnosti, kazí image nás všech, reaguje Felipe Conde 09.05.2019

Semifinálová série mezi Chrudimí a Spartou nepřináší pouze boj na hřišti, ale i mimo něj. Trenér ERA-PACKu Felipe Conde se rozhodl reagovat na jednání trenéra soupeře Beniho Simitči, který na sociálních sítích veřejně rozebíral zákroky chrudimských hráčů.

Prohráli jsme zápas, ne celou sérii, ví chrudimský Doša
Prohráli jsme zápas, ne celou sérii, ví chrudimský Doša 02.05.2019

Semifinálová série VARTA futsal ligy mezi Spartou a Chrudimí se přesouvá na východ Čech. ERA-PACK bude v domácím prostředí ve čtvrtek večer nutně potřebovat zvítězit, v případě opaku by se totiž Pražané dostali už do hodně lukrativního a pro mnohé i nečekaného vedení 2:0 v celé sérii. Chrudimský Martin Doša ovšem pevně věří, že jeho tým dokáže zcela napravit nepovedený výkon z hlavního města, a že se pro něho série před vlastními fanoušky začne už vyvíjet lépe!

Tomáš Künzl: Výhoda domácího hřiště je velká
Tomáš Künzl: Výhoda domácího hřiště je velká 25.04.2019

První semifinálové utkání se hraje ve čtvrtek od 20.10 hodin před kamerami ČT Sport. Co od série se Slavií očekává teplický Tomáš Künzl a jak hodnotí vítězné čtvrtfinále?