Brazilec Éverton přišel do Chrudimi na přelomu ledna a února a hned velmi rychle zapadl do Condeho plánů. Již v prvním vystoupení v dresu ERA-PACKu se uvedl proti Plzni čtyřmi brankami a naznačil, že mu česká nejvyšší soutěž může sednout.

Éverton, celým jménem Éverton Ribeiro Fontoura, je, díky svým bohatým zkušenostem, pro hru Chrudimi velmi přínosný. Během své kariéry prošel řadou mužstev v Brazílii, zahrál si ale také v Číně a v roce 2014 přestoupil do hvězdného Kairatu Almaty, se kterým vyhrál například světový šampionát klubů a získal bronzové medaile v UEFA Futsal Cupu. Nyní dokázal vyhrát s týmem ERA-PACKu Chrudim titul ve VARTA futsal lize, tím však jeho počínání na českých palubovkách nekončí.

Krátce po zisku titulu se Éverton a vedení Chrudimi dohodli na prodloužení stávající smlouvy o další dva roky! To znamená, že brazilského futsalistu uvidíme v ERA-PACKu minimálně do konce sezóny 2019/2020!

„Éverton přišel do našeho týmu s cílem, aby ho doplnil přesně tak, jak jsme potřebovali. Je to střelec se skvělým zakončením z dálky. Po svém příjezdu se velmi rychle adaptoval a každým zápasem jeho výkony rostly. Nyní, když máme více času, se může přizpůsobit ještě v mnohem větším rozsahu. Věřím, že si hráč zaslouží uznání od klubu za to, jak se během krátkého působení předvedl. Jsem šťastný, že bude v týmu pokračovat. Chceme udržet kostru mistrovského týmu, aby mohla pokračovat v kvalitní práci,“ komentoval prodloužení Évertonovy smlouvy trenér Felipe Conde.

Další aktuality

Ivan Božovič novým trenérem Slavie
Ivan Božovič novým trenérem Slavie 19.04.2018

Pohybem v realizačním týmu začíná příprava Slavie na novou sezonu. Novým hlavním trenérem se stane Ivan Božovič, srbský futsalový trenér nejvyšší evropské třídy. Odborník za kterým stojí mnoho úspěchů na klubové i mezinárodní scéně. Pro Slavii je velkou ctí, že se s tímto kvalitním trenérem mohla dohodnout na spolupráci a povede náš klub.

Ago Simitči: Antonín Hrdina bude naším hráčem
Ago Simitči: Antonín Hrdina bude naším hráčem 28.02.2018

V hledišti chrudimské městské sportovní haly si pozorní diváci mohli všimnout, že mezi sparťanskými příznivci seděl také Antonín Hrdina. Zeptali jsme se proto předsedy klubu, Aga Simitčiho, co si o tom myslí a jaká je situace kolem tohoto hráče.

Litoměřice pro letošek uzavřely kádr. Posledními posilami jsou Two a Kubíček
Litoměřice pro letošek uzavřely kádr. Posledními posilami jsou Two a Kubíček 21.02.2018

Chybí dohrát tři zápasy základní části VARTA futsal ligy. Dvanáctého února došlo k uzavření soupisek ligových týmů s možností posílit se o jednoho českého hráče. Jaké změny se tedy udály v litoměřickém klubu?