Brazilec Éverton přišel do Chrudimi na přelomu ledna a února a hned velmi rychle zapadl do Condeho plánů. Již v prvním vystoupení v dresu ERA-PACKu se uvedl proti Plzni čtyřmi brankami a naznačil, že mu česká nejvyšší soutěž může sednout.

Éverton, celým jménem Éverton Ribeiro Fontoura, je, díky svým bohatým zkušenostem, pro hru Chrudimi velmi přínosný. Během své kariéry prošel řadou mužstev v Brazílii, zahrál si ale také v Číně a v roce 2014 přestoupil do hvězdného Kairatu Almaty, se kterým vyhrál například světový šampionát klubů a získal bronzové medaile v UEFA Futsal Cupu. Nyní dokázal vyhrát s týmem ERA-PACKu Chrudim titul ve VARTA futsal lize, tím však jeho počínání na českých palubovkách nekončí.

Krátce po zisku titulu se Éverton a vedení Chrudimi dohodli na prodloužení stávající smlouvy o další dva roky! To znamená, že brazilského futsalistu uvidíme v ERA-PACKu minimálně do konce sezóny 2019/2020!

„Éverton přišel do našeho týmu s cílem, aby ho doplnil přesně tak, jak jsme potřebovali. Je to střelec se skvělým zakončením z dálky. Po svém příjezdu se velmi rychle adaptoval a každým zápasem jeho výkony rostly. Nyní, když máme více času, se může přizpůsobit ještě v mnohem větším rozsahu. Věřím, že si hráč zaslouží uznání od klubu za to, jak se během krátkého působení předvedl. Jsem šťastný, že bude v týmu pokračovat. Chceme udržet kostru mistrovského týmu, aby mohla pokračovat v kvalitní práci,“ komentoval prodloužení Évertonovy smlouvy trenér Felipe Conde.

Další aktuality

Patrik Levčík posiluje uherskohradišťského nováčka
Patrik Levčík posiluje uherskohradišťského nováčka 29.08.2018

Ještě na jaře bojoval v dresu Sparty, nyní bude patřit k oporám Bazooky Uherské Hradiště. Patrik Levčík, který měl v minulé sezóně také premiéru v národním týmu, nyní bude jednou z nejvýraznějších postav ligového nováčka.

Chrudim zdolala ukrajinského soupeře. Koudelka řádil
Chrudim zdolala ukrajinského soupeře. Koudelka řádil 27.08.2018

Futsalisté chrudimského ERA-PACKu vyhráli v přípravě podruhé za sebou. Po skalpu Pineroly Bratislava si doma poradili s týmem Sokilu Chmelnickyj v poměru 4:2, z chrudimského výběru byl nejvíce vidět Tomáš Koudelka, který se v prvním domácím zápase představil fanouškům hattrickem.

Další posilou Slavie je Brazilec Dodo
Další posilou Slavie je Brazilec Dodo 16.08.2018

Dodo Da Costa, univerzální brazilský futsalista, který vystřídal řadu klubů a ve dvou z nich nastoupil proti ERA-PACKu Chrudim v UEFA Futsal Champions League. Poprvé to bylo v roce 2008, kdy "jeho" Iberia Tbilisi podlehla českému týmu 3:6.