Trenér Božovič začal svou trenérskou kariéru ve známém srbském klubu Ekonomac Kragujevac, který vedl deset let v období 2004 - 2014. S ním se stal pětkrát vítězem srbské ligy a dvakrát vyhrál národní pohár. Pětkrát vedl Ekonomac v UEFA Futsal Cupu až do Elite Round. Do Final Four Ekonomacu zavřeli dveře postupně hráči týmů jako Benfica Lisabon, Kairat Almaty, Dynamo Moskva, Inter Movistar, tedy kolektivy těch nejzvučnějších jmen. V následujícím období pak vedl makedonský klub Zelezarec Skoplje, se kterým vyhrál dva ligové tituly v Makedonii a tým opět dovedl do Elite Round v UEFA Futsal Cupu, kde byla nad jeho síly italská Pescara. Od roku 2016 vede Ivan Božovič také národní mužstvo Makedonie.

Dosavadní trenér Nenad Veljkovič bude ve Slavii dále pokračovat v pozici asistenta a rád by oživil svojí hráčskou kariéru.

Předseda klubu Daniel Kolman řekl: "Ivan Božovič přijde k týmu na základě doporučení a aktivity dosavadního trenéra Nenada Veljkoviče. Tolik na vysvětlenou, aby nevznikl dojem, že jsme Nenada vyhazovali, nebo odvolávali. Není tomu tak. Naopak konstatuji, že s trenérskou prací trenéra Veljkoviče jsme byli velmi spokojeni. Provedli jsme poměrně hlubokou analýzu uplynulé sezony a oceňuji jeho sebekritiku a sebereflexi. Po sportovní stránce jsme viděli jasný progres v naší hře a změnu herního projevu k moderním futsalovým herním systémům, na což bude Ivan Božovič jednoznačně navazovat. Nad konečným šestým místem nijak neběduji, chápu a realisticky přijímám, že hráčsky jsme oslabili, oproti stříbrné sezóně, a herně jsme šli jinou, novou cestou, která potřebuje svůj čas. Nenad se bude s týmem připravovat jako hráč, který se z pozice asistenta trenéra bude podílet i na tréninkovém procesu."

Se zásadní změnou na postu trenéra se dají očekávat i další změny v realizačním týmu a hráčském kádru. K tomuto tématu Daniel Kolman pokračuje: "S trenéry jsme dali dohromady každodenní tréninkový proces, do kterého zahrnuji i specializované kondiční tréninky, tréninky brankářů, nebo regeneraci. A trenéři samozřejmě pracují i na ideálním složení hráčského kádru. Určitě se zaměříme na to přivést především hráče, které trenéři znají, jak po sportovní, tak charakterové a zdravotní stránce. Chceme postavit silný a vnitřně zdravý tým s touhou vítězit a odevzdat pro klub maximum."

Další aktuality

Patrik Levčík posiluje uherskohradišťského nováčka
Patrik Levčík posiluje uherskohradišťského nováčka 29.08.2018

Ještě na jaře bojoval v dresu Sparty, nyní bude patřit k oporám Bazooky Uherské Hradiště. Patrik Levčík, který měl v minulé sezóně také premiéru v národním týmu, nyní bude jednou z nejvýraznějších postav ligového nováčka.

Chrudim zdolala ukrajinského soupeře. Koudelka řádil
Chrudim zdolala ukrajinského soupeře. Koudelka řádil 27.08.2018

Futsalisté chrudimského ERA-PACKu vyhráli v přípravě podruhé za sebou. Po skalpu Pineroly Bratislava si doma poradili s týmem Sokilu Chmelnickyj v poměru 4:2, z chrudimského výběru byl nejvíce vidět Tomáš Koudelka, který se v prvním domácím zápase představil fanouškům hattrickem.

Další posilou Slavie je Brazilec Dodo
Další posilou Slavie je Brazilec Dodo 16.08.2018

Dodo Da Costa, univerzální brazilský futsalista, který vystřídal řadu klubů a ve dvou z nich nastoupil proti ERA-PACKu Chrudim v UEFA Futsal Champions League. Poprvé to bylo v roce 2008, kdy "jeho" Iberia Tbilisi podlehla českému týmu 3:6.