Trenér Božovič začal svou trenérskou kariéru ve známém srbském klubu Ekonomac Kragujevac, který vedl deset let v období 2004 - 2014. S ním se stal pětkrát vítězem srbské ligy a dvakrát vyhrál národní pohár. Pětkrát vedl Ekonomac v UEFA Futsal Cupu až do Elite Round. Do Final Four Ekonomacu zavřeli dveře postupně hráči týmů jako Benfica Lisabon, Kairat Almaty, Dynamo Moskva, Inter Movistar, tedy kolektivy těch nejzvučnějších jmen. V následujícím období pak vedl makedonský klub Zelezarec Skoplje, se kterým vyhrál dva ligové tituly v Makedonii a tým opět dovedl do Elite Round v UEFA Futsal Cupu, kde byla nad jeho síly italská Pescara. Od roku 2016 vede Ivan Božovič také národní mužstvo Makedonie.

Dosavadní trenér Nenad Veljkovič bude ve Slavii dále pokračovat v pozici asistenta a rád by oživil svojí hráčskou kariéru.

Předseda klubu Daniel Kolman řekl: "Ivan Božovič přijde k týmu na základě doporučení a aktivity dosavadního trenéra Nenada Veljkoviče. Tolik na vysvětlenou, aby nevznikl dojem, že jsme Nenada vyhazovali, nebo odvolávali. Není tomu tak. Naopak konstatuji, že s trenérskou prací trenéra Veljkoviče jsme byli velmi spokojeni. Provedli jsme poměrně hlubokou analýzu uplynulé sezony a oceňuji jeho sebekritiku a sebereflexi. Po sportovní stránce jsme viděli jasný progres v naší hře a změnu herního projevu k moderním futsalovým herním systémům, na což bude Ivan Božovič jednoznačně navazovat. Nad konečným šestým místem nijak neběduji, chápu a realisticky přijímám, že hráčsky jsme oslabili, oproti stříbrné sezóně, a herně jsme šli jinou, novou cestou, která potřebuje svůj čas. Nenad se bude s týmem připravovat jako hráč, který se z pozice asistenta trenéra bude podílet i na tréninkovém procesu."

Se zásadní změnou na postu trenéra se dají očekávat i další změny v realizačním týmu a hráčském kádru. K tomuto tématu Daniel Kolman pokračuje: "S trenéry jsme dali dohromady každodenní tréninkový proces, do kterého zahrnuji i specializované kondiční tréninky, tréninky brankářů, nebo regeneraci. A trenéři samozřejmě pracují i na ideálním složení hráčského kádru. Určitě se zaměříme na to přivést především hráče, které trenéři znají, jak po sportovní, tak charakterové a zdravotní stránce. Chceme postavit silný a vnitřně zdravý tým s touhou vítězit a odevzdat pro klub maximum."

Další aktuality

Éverton se upsal Chrudimi na další dva roky
Éverton se upsal Chrudimi na další dva roky 10.05.2018

Chrudimští fanoušci ještě ani pořádně nemohli vstřebat oslavy mistrovského titulu, vedení klubu však nelení a velmi rychle tvoří mužstvo pro následující sezónu. Krátce po konci předchozího ročníku přichází potvrzené první jméno. Na začátku února se k ERA-PACKu připojil Brazilec Éverton, který prokázal své kvality a byl zde spokojen, z čehož pramenilo prodloužení smlouvy na další dva roky!

Ago Simitči: Antonín Hrdina bude naším hráčem
Ago Simitči: Antonín Hrdina bude naším hráčem 28.02.2018

V hledišti chrudimské městské sportovní haly si pozorní diváci mohli všimnout, že mezi sparťanskými příznivci seděl také Antonín Hrdina. Zeptali jsme se proto předsedy klubu, Aga Simitčiho, co si o tom myslí a jaká je situace kolem tohoto hráče.

Litoměřice pro letošek uzavřely kádr. Posledními posilami jsou Two a Kubíček
Litoměřice pro letošek uzavřely kádr. Posledními posilami jsou Two a Kubíček 21.02.2018

Chybí dohrát tři zápasy základní části VARTA futsal ligy. Dvanáctého února došlo k uzavření soupisek ligových týmů s možností posílit se o jednoho českého hráče. Jaké změny se tedy udály v litoměřickém klubu?