Éverton, celým jménem Éverton Ribeiro Fontoura, posílí útočné řady ERA-PACKu Chrudim a pomůže v boji za čtrnáctým mistrovským titulem. Díky svým bohatým zkušenostem bude pro hru obhájce titulu velmi přínosný. Během své kariéry prošel řadou mužstev v Brazílii, zahrál si ale také v Číně a v roce 2014 přestoupil do hvězdného Kairatu Almaty, se kterým vyhrál například světový šampionát klubů a získal bronzové medaile v UEFA Futsal Cupu.

„Éverton je hráč s vynikající technickou zdatností. Svojí inteligencí a driblinkem je schopen vyvážit naši obrannou hru a navíc má vlastnosti, které jsme hledali, a které nám pomohou v útoku. Hráče jsem trénoval v Botafogu, kde jsme dokázali získat titul,“ komentoval volbu hráče trenér Chrudimi Felipe Conde.

„Kromě jeho schopností zlomit obranný systém soupeře nám Éverton pomůže i v naší defenzívě. Navíc má tvrdou a kvalitní střelu z velké vzdálenosti,“ popsal kouč. „Je to hráč, který rád hraje v rychlosti a věřím, že svoji hrou do našeho týmu zapadne,“ dodal.

Jméno: Éverton Ribeiro Fontoura
Datum narození: 24.11.1986

Kariéra
předchozí angažmá
: Botafogo, Assoeva, Atlântico de Erechim (Brazílie), Zuhai (Čína), Kairat Almaty (Kazachstán)

úspěchy:
šampion státu Rio de Janeiro
šampion státu Rio Grande do Sul
šampiony jihoamerické Ligy mistrů
vítěz Intercontinental Futsal Cup 2014
2x mistr Kazachstánu
2x vítěz Jeremenko cup
3. místo v UEFA Futsal Cupu

Další aktuality

Éverton se upsal Chrudimi na další dva roky
Éverton se upsal Chrudimi na další dva roky 10.05.2018

Chrudimští fanoušci ještě ani pořádně nemohli vstřebat oslavy mistrovského titulu, vedení klubu však nelení a velmi rychle tvoří mužstvo pro následující sezónu. Krátce po konci předchozího ročníku přichází potvrzené první jméno. Na začátku února se k ERA-PACKu připojil Brazilec Éverton, který prokázal své kvality a byl zde spokojen, z čehož pramenilo prodloužení smlouvy na další dva roky!

Ivan Božovič novým trenérem Slavie
Ivan Božovič novým trenérem Slavie 19.04.2018

Pohybem v realizačním týmu začíná příprava Slavie na novou sezonu. Novým hlavním trenérem se stane Ivan Božovič, srbský futsalový trenér nejvyšší evropské třídy. Odborník za kterým stojí mnoho úspěchů na klubové i mezinárodní scéně. Pro Slavii je velkou ctí, že se s tímto kvalitním trenérem mohla dohodnout na spolupráci a povede náš klub.

Ago Simitči: Antonín Hrdina bude naším hráčem
Ago Simitči: Antonín Hrdina bude naším hráčem 28.02.2018

V hledišti chrudimské městské sportovní haly si pozorní diváci mohli všimnout, že mezi sparťanskými příznivci seděl také Antonín Hrdina. Zeptali jsme se proto předsedy klubu, Aga Simitčiho, co si o tom myslí a jaká je situace kolem tohoto hráče.