Nacházíte se momentálně na předposlední příčce. S umístěním tedy příliš spokojenost nevládne, že?
Spokojení samozřejmě nejsme, ale očekávali jsme celou dobu, že se budeme pohybovat v sestupových vodách. Bylo by fajn, kdybychom to udrželi, protože přivést 1. ligu do nově postavené jesenické haly by si zasloužili tady snad všichni.

Minulý týden jste měli volno a nyní vás čeká jeden z favoritů, pražská Sparta. Vnímáte to jako mírnou nevýhodu, že do mistrovského utkání naskočíte po 14 dnech?
Vůbec ne, zvedly se tréninkové jednotky a připravujeme se více, takže si myslím, že to velká nevýhoda nebude.

Utkání odehrajete v Šumperku, a ne v Ostravě, jak jste letos zvyklí. Může to hrát v něčem roli?

Podle mě to pro nás bude i trochu lepší. Je to blíže k Jeseníku, plno lidí z Jesenicka se chystá do Šumperka na zápas, protože je to sjízdnější než Ostrava a halu v Šumperku dobře známe, tak si myslím, že by neměl být nějaký velký problém v této změně.

První utkání se Spartou si určitě vybavujete. Vedli jste 2:0. Vy sám jste vstřelil úvodní gól. Máte tedy recept, jak se Spartou držet krok?

Recept je silné slovo. Musíme hrát klasicky odzadu a vyčkávat na chyby soupeře, který jich ale moc nedělá. Sparta má neskutečně silné mužstvo s velkými jmény. My můžeme maximálně překvapit, nic se od nás nečeká.

Na začátku února se utkáte s Českou Lípou. Nejen, že poprvé budete před kamerami televize, ale v utkání navíc půjde takříkajíc o vše. Vnímáte to, že právě tento zápas může být stěžejní?
Ano, určitě tento zápas bude pro nás velmi důležitý, stejně jako pro soupeře. Musíme to odbojovat a doufat, že i štěstí se k nám přikloní. Pokud se nám zápas nepovede, tak to nic nemění na tom, že sezóna končí posledním zápasem a my uděláme vše proto, abychom hráli 1. ligu i v příští sezóně. A to konečně doma v Jeseníku!

Další aktuality

Litviněnko zůstává v Chrudimi i pro příští sezonu!
Litviněnko zůstává v Chrudimi i pro příští sezonu! 22.05.2018

Brankářskou oporou, která je tučným písmem podepsána pod ziskem čtrnáctého mistrovského titulu, byl ukrajinský brankář Dmitrij Litviněnko. Vůbec první ukrajinský hráč, který se kdy v dresu Chrudimi představil, následně doplněný o Oleksandera Sorokina, se na východě Čech ukázal ve skvělém světle a jeho česká mise ziskem titulu nekončí.

Trenér Felipe Conde: Vše, co jsme předvedli, už je zapomenuto. Startuje nová soutěž
Trenér Felipe Conde: Vše, co jsme předvedli, už je zapomenuto. Startuje nová soutěž 14.03.2018

Zkušený trenér FK ERA-PACKu Chrudim Felipe Conde má před sebou další náročný úkol. Úkol, který je všem jasný. Jednoznačným cílem Chrudimi je dovést mužstvo k obhajobě mistrovského titulu. Chrudimští budou vstupovat do play-off z nejvýhodnější možné pozice a ve čtvrtfinále je čeká Helas Brno.

Tomáš Vnuk: Vítězství v produktivitě si vážím!
Tomáš Vnuk: Vítězství v produktivitě si vážím! 12.03.2018

Vítězstvím 8:2 v České Lípě zakončili futsalisté Interobalu Plzeň povedenou základní část VARTA futsal ligy. S 52 body obsadili Západočeši druhou příčku s mankem deseti bodů na suveréna z Chrudimi. Hned tři hráči Interobalu se umístili v první desítce ligové produktivity. Sedmou příčku obsadil Tomáš Štverák (16 gólů a 13 asistencí), pátou Michal Holý (10+20) a jasným vítězem se stal Tomáš Vnuk s 56 body (30+26).