Majitel klubu Miloš Náprstek měl v posledních dnech napilno: "Polovina soutěže se nám nepodařila, tak jak jsme chtěli. Postavení v tabulce neodpovídá našim ambicím. Radim patří k tomu nejlepšímu v Čechách a jsem rád, že se podařilo vše tak rychle dotáhnout. Je to hráč, kterého by chtěl mít v týmu každý a nám zapadá do plánů v útoku na přední pozice."

Radima Zárubu snad netřeba představovat. Za měsíc mu bude teprve 23 let, ale už teď patří k výrazným osobnostem na futsalové scéně. Za svou kariéru sehrál v naší nejvyšší soutěži 174 utkání a dokázal v nich postupně v dresu Tanga Brno, ERA-PACKu Chrudim a SK Slavia Praha vstřelit 121 branek a celkem si připsal 209 kanadských bodů. V letošní sezoně nastupoval za suverénního lídra slovenské ligy a po osmi kolech je Radim jednoznačně nejlepším střelcem, když vstřelil 24 branek.

Co Radima přivedlo do Litoměřice? "Jsem rád, že se to podařilo vyřídit a Slovan vyšel vstříc mé žádosti o uvolnění. Také mě těšil zájem Litoměřic a jejich ambice. Tým má kvalitní a je jen otázkou času, kdy to začne všechno šlapat. Hlavní důvod pro návrat do ČR je, že slovenská liga nemá dostačující úroveň, poslední zápasy jsem vyhráli rozdílem extratřídy a cítil jsem, že potřebuji nový impuls, aby mě moje práce začala zase bavit. Těším se na spolupráci, ještě jednou děkuji Slovanu a přeji jim hodně štěstí v bojích o titul."

Záruba má za sebou už i padesát reprezentačních startů a jednadvacetkrát rozvlnil síť soupeře. Byl účastníkem ME v roce 2016.

"Tým pod vedením Marka Kopeckého začal tvrdě pracovat. Vložili jsme i dopolední trénink. Prezident dotáhl velký přestup. Teď chceme být pro všechny opět nebezpeční. Na kádru stále pracujeme, ale už teď máme kvalitní hráče a pokud na sobě budou pracovat, máme šanci uspět," doplnil sportovní manažer Lukáš Vobecký.

Další aktuality

Sparta získala futsalového Modriče! Rudý dres bude oblékat Tiho Novak
Sparta získala futsalového Modriče! Rudý dres bude oblékat Tiho Novak 18.07.2018

Již v pondělí jsme avizovali na sparťanských sociálních sítích, že do našeho klubu přichází jeden z nejlepších chorvatských futsalistů a mozek tamní reprezentace – Tihomir Novak. Jak probíhal jeho přesun do Sparty a proč je další posilou právě on, prozradil trenér Sparty Beni Simitči.

Do ligy míří dva zahraniční brankáři
Do ligy míří dva zahraniční brankáři 12.07.2018

Dva brankáři zamíří do české ligy. Jeden se do ní vrací, pro druhého to bude premiéra. Uvidíte je v nové sezóně v dresech Teplic a Slavie.

Další posila do Plzně! Z Nejzbachu přichází Václav Sklenář
Další posila do Plzně! Z Nejzbachu přichází Václav Sklenář 05.07.2018

Třetí posilou do kádru trenéra Friče je Václav Sklenář, který do Interobalu přichází z končícího Vysokého Mýta.