V dresu Teplic chytal Jan Kalina první ligu naposledy v roce 2015. V sezoně 2015/16 naskočil k pár duelům i za Českou Lípu, ale pak z nejvyšší sezony zmizel. Jenže ne navždy. Severočeši jsou zpět a s nimi i legendární brankář, který se poprvé objevil v sestavě během zápasu 4. kola 1. FUTSAL ligy.

„Když jsem byl v České Lípě, tak jsem zrovna měnil práci. Šel jsem do Prahy, a to už se nedalo stíhat,“ vysvětlil Jan Kalina, proč tam v předloňské sezoně skončil. Pokračoval v Ústí nad Labem, kde to, dle jeho slov, nebylo ono a skončil s futsalem úplně. Svůj návrat do ligy Kalina plánoval. „Po skončení divizní sezony jsem byl s Michailem Žákem domluvený, že začnu. Pak však vyšel rozhovor, že bude mít tři brankáře. Nechal jsem to být,“ mávl rukou teplický brankář.

Jan Kalina jezdí brigádně jako řidič dálkových autobusů a na září si naplánoval několik jízd, díky kterým nemohl do začátku sezonu zasáhnout. „Po měsíci přípravy se mi totiž prezident klubu ozval znovu, že potřebuje pomoct s brankáři. Přistoupil jsem na to. Na prvním tréninku se mě zeptal, zda mohu chytat. Problém jsem neviděl, jen jsem potřeboval nabrat fyzičku,“ popsal svůj comeback Kalina.

V pátek sice teplický gólman inkasoval v Chrudimi sedm branek (0:7), ale během první půle jich minimálně dalších sedm chytl. Stále má parádní reflexy. „Nějaké reflexy ještě mám a taky se mi hodí zkušenosti. V pátek mě to dost trefovalo,“ smál se strážce teplické svatyně a pokračoval: „Branky ve druhé půli mě mrzí. Na oko musely vypadat hrozně. Byli jsme nedůrazní.“

Liga je podle Kaliny nyní vyrovnanější. „Vidím tři nebo čtyři týmy, které se budou rvát o titul. Předtím to bylo jen o dvou týmech. Chrudim a Teplice,“ vzpomínal Jan Kalina a pohovořil o současném kádru Severočechů: „Vůbec to nevypadá špatně. Bodovali jsme s týmy, se kterými bychom se měli prát o záchranu. Předvádíme dobrý futsal a tajně doufáme v play off.“

Další aktuality

Ago Simitči: Stříbro ve Spartě bereme
Ago Simitči: Stříbro ve Spartě bereme 08.06.2018

Futsalisté Sparty obsadili v ročníku 2017/18 konečné druhé místo. Nyní, měsíc po skončení soutěže, jsme vyzpovídali prezidenta klubu, Aga Simitči, který přiznal, že stříbro v konečném součtu bere a ohlédl se za uplynulou sezonou.

Směřička: Nepodávali jsme ideální výkony
Směřička: Nepodávali jsme ideální výkony 02.06.2018

Dalším hráčem, který se ohlédl za uplynulou sezonou je slovenský reprezentant Martin Směřička. Podobně jako jeho spoluhráči i on v něm mluví o změnách, kterými futsalová Slavia prošla a o tom, že výkony v některých utkáních nebyly ideální. Zhodnotil také své výkony ve slovenské reprezentaci.

Míča: Naše hra se posouvá kupředu
Míča: Naše hra se posouvá kupředu 31.05.2018

Připravili jsme pro vás další ohlédnutí za minulou sezonou, tentokrát jsme vyzpovídali tradiční oporu slávistických řad Ondřeje Míču, který patří již k veteránům ve slávistickém dresu. I přes zklamání z výsledného umístění našel v rozhovoru s Ondřejem Zlámalem řadu pozitiv.