Oleksandr Sorokin se narodil 13. srpna 1987 nedaleko Charkova a celou svoji kariéru svázal s týmem Lokomotivu Charkov. Až do současnosti. Po konci nejslavnějšího futsalového celku na Ukrajině zkusil štěstí v běloruském Vitěni, jenže nakonec se rozhodl klub z Orši opustit. Další jeho destinací bude český šampion FK ERA-PACK Chrudim, se kterým se již připravuje na základní skupinu Ligy mistrů.

Kariéra čerstvě třicetiletého futsalisty čítá řadu úspěchů, s Lokomotivem Charkov dokázal třikrát vyhrát ukrajinskou ligu, dvakrát se radoval z vítězství v pohárové soutěži a hned čtyřikrát zvedl nad hlavu ukrajinský superpohár. Zároveň je stálým členem ukrajinské futsalové reprezentace, se kterým si zahrál na dvou světových šampionátech (2012, 2016) a na dvou mistrovstvích Evropy (2014, 2016).

Pokud se podaří všechny oficiality dotáhnout do zdárného konce, je velmi pravděpodobné, že Oleksandra Sorokina uvidíte již v pátečním zápase proti Nejzbachu Vysoké Mýto.

Další aktuality

Sparta získala futsalového Modriče! Rudý dres bude oblékat Tiho Novak
Sparta získala futsalového Modriče! Rudý dres bude oblékat Tiho Novak 18.07.2018

Již v pondělí jsme avizovali na sparťanských sociálních sítích, že do našeho klubu přichází jeden z nejlepších chorvatských futsalistů a mozek tamní reprezentace – Tihomir Novak. Jak probíhal jeho přesun do Sparty a proč je další posilou právě on, prozradil trenér Sparty Beni Simitči.

Do ligy míří dva zahraniční brankáři
Do ligy míří dva zahraniční brankáři 12.07.2018

Dva brankáři zamíří do české ligy. Jeden se do ní vrací, pro druhého to bude premiéra. Uvidíte je v nové sezóně v dresech Teplic a Slavie.

Další posila do Plzně! Z Nejzbachu přichází Václav Sklenář
Další posila do Plzně! Z Nejzbachu přichází Václav Sklenář 05.07.2018

Třetí posilou do kádru trenéra Friče je Václav Sklenář, který do Interobalu přichází z končícího Vysokého Mýta.