Koukneme se jen krátce za minulou sezonou? Jak ji hodnotíte a co by jste na ni třeba změnil?

Myslím, že jsme několik bodů ztratili, protože nám chyběly zkušenosti, tréninky. Několik bodů jsme ztratili ne naši vinou. Mohli jsme posbírat více bodů a vyhnout se tak ve čtvrtfinále Chrudimi, mohlo by to dopadnout jinak. Loňská sezona však byla pro klub historická a to je pro nás důležité!

Jste v přípravě na novou ligovou sezonu. Jak se vás tým připravuje?

Připravujeme se pozvolna… Všichni hráči jsou celý den v práci a někdy ani nemohou kvůli práci na trénink, to nám přípravu ztěžuje. Ale nejsme profesionální klub a víc toho dělat nemůžeme. Pracujeme na nedostatcích, které jsme v minulé sezoně měli a také na nových prvcích, které budeme chtít do hry přidat. Snažíme se do kádru zabudovat nové hráče tak, aby nám byli schopni naplno pomoci od začátku sezony.

Je určitě brzy, ale zeptáme se. Jak si myslíte, že dopadne ligová sezona a jak si přejete, aby dopadla pro Třinec?

Prvním cílem pro nás bude udržet se v lize. Tím druhým potom, abychom dosáhli po základní části na lepší pozici než vloni, abychom měli hratelnějšího soupeře pro případné čtvrtfinále. Vím, bude to těžké, ale kluci jsou ambiciózní a věřím, že tento cíl zvládneme.

V čem se Třinec liší od ostatních týmu?

Třinec je klub, který pracuje s velmi malým finančním rozpočtem a velmi mladým týmem, ten se ale nebojí pracovat a zlepšovat se. Máme velké ambice, ale především CHCEME!

Jak hodnotíte úroveň a styl české futsalové ligy? Co  vás v lize překvapilo?

Když ji budu porovnávat s ligou v Polsku, tak kvalita té v ČR je vyšší. Když ji ale porovnám se soutěžemi ve Španělsku nebo Itálii, pořád něco chybí. Pochopitelně podmínky jsou pro kluby nesrovnatelné. V české lize mě toho moc nepřekvapilo. Měl jsem o ní dobré informace a byl jsem na ni připraven. Jako trenér REKORDu jsem hrál několik přátelských zápasů proti Chrudimi a tak jsem tušil, co mě v lize čeká.

Další aktuality

Lukáš Rešetár: Jsem šťastný, že se mohu vrátit do Plzně!
Lukáš Rešetár: Jsem šťastný, že se mohu vrátit do Plzně! 06.07.2018

Letní posily Interobalu Lukáše Rešetára jsme se ptali, jak se odehrál jeho návrat do Plzně a co očekává od nové sezóny.

Ago Simitči: Stříbro ve Spartě bereme
Ago Simitči: Stříbro ve Spartě bereme 08.06.2018

Futsalisté Sparty obsadili v ročníku 2017/18 konečné druhé místo. Nyní, měsíc po skončení soutěže, jsme vyzpovídali prezidenta klubu, Aga Simitči, který přiznal, že stříbro v konečném součtu bere a ohlédl se za uplynulou sezonou.

Směřička: Nepodávali jsme ideální výkony
Směřička: Nepodávali jsme ideální výkony 02.06.2018

Dalším hráčem, který se ohlédl za uplynulou sezonou je slovenský reprezentant Martin Směřička. Podobně jako jeho spoluhráči i on v něm mluví o změnách, kterými futsalová Slavia prošla a o tom, že výkony v některých utkáních nebyly ideální. Zhodnotil také své výkony ve slovenské reprezentaci.