Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se ujali v páté minutě vedení zásluhou Gabča. Srovnání přišlo o pět minut později, postaral se o něj Litvinov. Vzápětí strhl vedení na stranu Svarogu Teka, 1:2. Mělník hrozil z nebezpečných brejků. Další takový využil v 16. minutě, kdy srovnával Zdržálek na 2:2. Přestřelka první půle ještě ale zdaleka nekončila. V 18. minutě si zopakovali gólovou akci Teka a Claudinho. První zmiňovaný vrátil Teplicím vedení. Netrvalo to ani minutu a bylo znovu srovnáno. Tentokrát se prosadil domácí Vokoun. Svarog se ještě v úplném závěru první půle vrátil na koně, a to po trefě kapitána týmu Davida Černého. Strany se tak měnily za stavu 3:4.

Druhá půle už přinesla jednoznačnější obrázek. Svarogu už se daleko lépe dařila kombinace, a i za pomoci power play postupně navyšoval skóre. Hattrick si zkompletoval David Černý. Trefili se také Sebiskveradze a Baran. Mělník až v samotném závěru upravoval na konečných 4:8.

Jakub Němec, trenér Olympiku: "Na to, že pan Žák se vyjadřoval, že nepatříme do ligy, tak k nám Teplice přijeli dost po**. My jsme si to s nimi chtěli rozdat otevřeně, ale oni přijeli hrát celý zápas powerplay. U takového týmu mi to přijde docela smutné. Teplice přijeli o dvě hodiny později a to je dost složité načasovat hlavy hráčů na začátek utkání, když musí tak dlouho čekat na výkop. Přesto se nám podařilo do zápasu dobře vstoupit a celý první poločas jsme hráli velmi aktivně a při hře čtyři na čtyři jsme byli lepší než soupeř. Bohužel jsme dostali tři góly po takových nešťastných odrazech. Powerplay soupeře se nám ještě dařilo bránit, ale ve druhém poločase jsme s ní měli obrovské problémy a dostali z ní asi čtyři góly. Mrzí mě, že s námi Teplice nechtěli hrát futsal, myslím, že by to bylo pro oba týmy i diváky daleko lepší.”

Tomáš Šebl, vedoucí týmu Svarog FC: "K zápasu jsme přijeli po dvouhodinovém čekání v koloně a úplně bez rozcvičky a předzápasové přípravy, takže první poločas trošku drhnul v sehranosti některých akcí. I přes všechny problémy jsme první poločas většinu času drželi míč. Domácí hrozili převážně z brejků, které jim vynesly tři góly. Druhá půle už byla v naší režii, kdy nám vycházeli kombinace až do prázdné branky a i s pomocí power play jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili. Dařilo se nám navyšovat skóre a kontrolovat zápas.”