Úvod zápasu vyšel lépe domácímu celku, kdy na půlce našlápl Tomáš Janáček, utekl všem bránícím hráčům a až branař Žežulka jeho počin zastavil nedovoleným zákrokem v území vápna.

Šestimetrový kop posléze proměnil kapitán ALEŠ BENEK – 1:0 a FTZS šel tak do vedení.

Do poločasu hosté hrozili nejvíce ze standardních situací, které koneckonců rozhodly utkání. Slávisté si těmito secvičenými akcemi pomohli a do první půle se trefili mezi 3 tyče hned 5x. Za FTZS skóroval napodruhé BENEK – 2:5

Druhé dějství patřilo hráčům Liberce, kteří důsledně v bloku bránili a chodili do rychlých protiútoků. Bohužel individuální chyby vždy sešívané vrátily do hry.

3 rychlé brejky využil fofrník MATĚJ VÉBR, který zkompletoval hattrick. Konečný výsledek 5:7 je pro SKS zasloužený. Liberecká mladá sestava odevzdala skvělý výkon, který bohužel na favorita nestačil.

Hodnocení Františka Vacka (asistent trenéra FTZS Liberec): „Myslím si, že jsme měli výborný vstup do utkání. Díky penaltě se nám podařilo vstřelit první branku zápasu. Hostům se pak ale podařilo vstřelit dvě branky a do konce poločasu byli lepším týmem. V druhém poločase jsme zlepšili hru a dařilo se nám i proměňovat protiútoky. Bohužel soupeř dokázal vždy odpovědět. Věřím, že jsme mohli sahat i po remíze, ale Slavia je velmi dobrý soupeř a už nám nedovolila zápas zdramatizovat ani přes náš pokus o závěrečnou powerplay.“

Hodnocení Jana Homoly (kapitán SK Slavie Praha): „Nebyl to pro nás lehký zápas, soupeř okysličil svůj tým, je dobře fyzicky připravený, udělali velký pokrok. Vyšel nám hlavně první poločas, kdy jsme ale měli získat vetší náskok. Inkasovali jsme po našich chybách řadu zbytečných branek. Jsem rád, že jsme dokázali sedmkrát skórovat a díky tomu si odvážíme tři body."

Statistiky

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577