Ukazoval to i průběh první půle, ve které měli domácí více míč pod svou kontrolou a dali i dva góly: nejprve se v 15. minutě prosadil Josef Koky, aby minutu před koncem prvního dějství navýšil zasloužené vedení hodonínských borců Marek Buc, který byl spolu s gólmanem Michalem Lupačem nejlepším hráčem poražených.

Domácí ale po přestávce ubrali z plynového pedálu a až příliš brzy se soustředili na uhlídání dvougólového náskoku. Rázem bylo Severočechů plné hřiště a nebýt skvěle chytajícího Lupače, mohlo být konečné vítězstvé hostů mnohem výraznější!

Ve 26. minutě již byl Lupač překonaný, ale na brankové čáře jej dobře zastoupil spoluhráč Jan Hromek, přesto se dravější a futsalovější hosté (myšleno ve druhém poločase) branek dočkali. Ve 34. minutě se prosadil Tomáš Janáček, i když domácí marně reklamovali předchozí nedovolený zákrok na hodonínského brankáře, o dvě minuty později pak srovnal na 2:2 Miroslav Dvořák a mohlo se začít odznova.

Poslední minuta byla pro domácí doslova černou, když nejprve dal vedoucí gól devatenáct sekund před koncem Vojtěch Novotný (2:3), aby výhru Severočechů potvrdil necelé dvě sekundy před koncem (přesně v čase 39,58,3 minuty!) Jakub Šorsák – 2:4.

Nakonec je porážka pro domácí hodně krutá, ale realita v první lize je daná: je třeba dávat branky, dělat minimum technických a nevynucených chyb, vyvarovat se zbytečných faulů a tvrdě a poctivě trénovat, neboť současný futsal je zejména o nasazení, rychlosti a futsalovém myšlení a to vše podpořené nezbytnými zkušenostmi. Z těchto výše uvedených aspektů hodonínským borcům ale v současné době většina chybí, takže situace je taková, jaká je – hodonínské Tango je ve spodní polovině tabulky bez bodového zisku.

Radim VLČEK - trenér Tanga: „Podle mě jsme měli dát v prvním poločase více než dva góly. Ve druhé půli nám postupně docházely síly a absolutně jsme rezignovali na hru, kterou jsme chtěli hrát. Nechtěli jsme soupeře pouštět do brejků, přesto jich měl za druhý poločas dvacet! Hráli jsme netakticky – odběhneme ze hřiště, když má soupeř míč, něco vymýšlíme v osobních soubojích a tady se ukazuje nezkušenost tohoto týmu. Není tady prostě jediný hráč, který hrál první ligu. Prostě tak to je a to je současná realita. Do plné obrany nám soupeř branku nedal, prosadil se pouze po brejcích. Něco si sice v kabině řekneme, ale kluci si to hrají podle svého. Je to o individuálních chybách. Dnes to bylo lepší než minule v Českých Budějovicích (porážka 2:7). Je třeba si ale uvědomit, že toto mužstvo hrálo loni páté místo ve druhé lize a stejný tým hraje nyní první ligu. To je ten reálný obraz,“

Marek BUC: „V prvním poločase jsme šli do vedení 2:0, ale asi to chtělo ještě přidat nějaký gól, což se bohužel nepodařilo. Ve druhé půli nás soupeř začal napadat a tím pádem jsme se asi zastrašili a tak jsme nakonec prohráli. Nehráli jsme prostě to, co jsme si řekli v kabině, jakoby jsme se báli hrát! Budeme se snažit udělat co nejdříve nějaké body a udržet pro Hodonín první ligu,“

„V první půli jsme hráli z hlubokého bloku a mysleli jsme si, že se budeme více dostávat do brejkových situací. Nějaké tam sice byly, ale nebylo jich tolik, jak bych si představoval. Soupeř docela dobře kombinoval, v závěru poločasu nám dvakrát po naší levé straně utekl Marek Buc a Hodonín šel do vedení. Po přestávce jsme již soupeře začali napadat po celém hřišti a ten s tím začal mít velké těžkosti. Měli jsme ale zase problémy s proměňováním šancí, ale jsem hrdý na náš mančaft, že to nezabalil a i přes dlouho nepříznivý výsledek (ještě ve 34. minutě vedlo Tango 2:0) jsme nakonec dokázali dát dvě branky a v závěrečné euforii dotáhli zápas do výhry. Chtěli jsme tady bodovat, ale věděli jsme, že Hodonín nebude lehkým soupeřem. Jeli jsme sem s pokorou a jsme rádi, že se to nakonec povedlo a domů si vezeme tři ligové body,“ hlásil po utkání kouč Liberce MICHAEL VACEK.