Na úvodní branku utkání se čekalo až do 12. minuty. Z gólu se poprvé ten večer radoval kapitán Svarogu David Černý. Na míči se více držely Teplice, ale domácí Helas skvěle bránil a hosty do nebezpečných šancí příliš nepouštěl. Poločas tak skončil výsledkem 0:1.

Ani ve druhé půli to na gólové hody příliš nevypadalo. Domácím se podařilo srovnat zásluhou Špičky ve 26. minutě. Vedení Teplicím obratem vrátil svým druhým gólem v zápase David Černý po parádní spolupráci s Tekou. Dalších deset minut bylo na palubovce gólové ticho. Svarogu se nedařilo navýšit těsný náskok. Až ve 37. minutě zařídil důležitou branku pro Teplice David Černý, který si tak zkompletoval hattrick. O minutu později už bylo vítězství Svarogu definitiviní, když opět David Černý poslal míč do odkryté brány Helasu, který v té chvíli útočil v pěti lidech.

Tomáš Galia, trenér Helas Brno: „Za dnešní výkon směrem dozadu musím kluky pochválit, až na několik výjimek byla naše práce do defenzívy dobrá a soupeři dělala problémy. Teplická převaha na míči byla viditelná, ale poctivou práci jsme soupeře nepouštěli do vyložených šanci a měli jsme tak možnost bojovat až do závěru utkání o cenný bod. Výkonnostní rozdíl obou mužstev se dnes naplno projevil v řešení a proměňování šancí. Teplice si za celý průběh utkání tři body zasloužily, ale vážím si toho, že je dnes nedostali zadarmo.”

David Černý, kapitán Svarog FC: "Jsem moc rád, že jsme zápas v Brně zvládli, ale nebylo to vůbec jendoduché. Brno výborně bránilo a chodilo do protiútoků. Z naší strany to nebylo povedené utkání, i když jsme po většinu zápasu drželi balon na našich sálovkách. Nebyli jsme si schopni vytvořit stoprocentní šance, a to právě díky dobré obraně Brna. Dlouho byl stav o jedne gól, ale závěr zápasu jsme zvládli na výbornou a zaslouženě si odvážíme tři body."

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152