Futsalisté Chrudimi na svého soupeře nastoupili zhurta a hned v úvodních minutách si vypracovali řadu slušných brankových příležitostí. Nemohoucnost ve finální fázi a skvělý brankář Konečný byli proti, v případě střely Matěje Slováčka a Davida Drozda mu dokonce musela pomoci i branková konstrukce. Hosté v Chrudimi spoléhali na hru ze zabezpečené obrany a nabídnuté protiútoky, s několika z nich si musel poradit i gólman Dmitrij Litviněnko.

Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, odčarovali domácí kouzlo brněnského brankáře tři minuty před koncem. Lob Slováčka sice skončil znovu na břevně, dorážka Pavla Drozda ale již zamířila do černého. Po přestávce se obraz hry nezměnil, po většinu času bylo na hrací ploše jen jedno mužstvo. Hostující tým srazily do kolen dvě slepené brazilské trefy, v rozmezí 55 sekund se prosadili Max a Everton, kteří definitivně naklonili skóre na chrudimskou stranu.

O tři minuty později je napodobil ještě Tomáš Koudelka, který podtrhl konečný výsledek 4:0. Ani Litviněnko se mezi tyčemi nenudil a vytáhl řadu kvalitních zákroků, za které si úvodní vychytanou nulu sezony bezpochyby zasloužil.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme dobrý zápas, hráli jsme bezpečně a vytvořili si velké množství šancí. Dokázali jsme držet nastolené tempo hry po celých čtyřicet minut, měli jsme při útočení dostatek trpělivosti, to bylo opravdu důležité. Musíme ale pokračovat v našem vývoji a v dalších zápasech ho naplno ukázat.“

Tomáš Galia (trenér Helasu Brno): „Utkání nabídlo scénář, který se dal před duelem předpokládat. I s trochou štěstí jsme v prvním poločase směrem dozadu pracovali svědomitě a disciplinovaně. Naše naděje na zdramatizování výsledku padly za stavu 1:0, kdy jsme neproměnili více než stoprocentní šanci. Tato situace nás psychicky nahlodala, odvedla od pozornosti a soupeř toho zkušeně využil. V utkání nám bohužel chyběl lepší pohyb v přechodové fázi a větší odvaha v prostorách, kde se rozhodují utkání. Chrudim ukázala svoji kvalitu a vyhrála zaslouženě.”

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004