Utkání na pátek 13. začalo ovšem přesně tak, jak si nikdo z domácích fanoušků nepřál. Hned při prvním střídání s bolestivou grimasou opustil palubovku kapitán Lukáš Rešetár, který už dále do zápasu nezasáhl. Hráče Interobalu ani tato zkutečnost ovšem nerozhodila a už ve 3. minutě poslal Interobal do vedění Michal Holý, který do branky sklepnul nástřel Michala Kovácse. V 10. minutě mohlo být srovnáno, jenže ex-plzeňský Zdeněk Sláma mířil jen do tyče branky Lukáše Němce, který v pozdějším průběhu utkání podal vynikající výkon. Symbolická 13. minuta v pátek 13. byla nešťastnou pro brankáře hostí Marka Karpiaka, který si v souboji na hranici brankoviště nešťastně způsobil vážné zranění achillovky a bohužel musel po utkání podstoupit operaci. O dvě minuty později Plzeň zvýšila náskok na 2:0. Michal Holý svoji střelu z levé strany poslal jen do tyče, k dorážce se ovšem hbitě dostal Tomáš Vnuk a zakončil přesně. Víc už se toho v prvním dějství nestalo, domácí hráči tak do kabiny odcházeli s dvoubrankovým vedením.

Úvod druhého poločasu opět přinesl domácí radost. Tomáš Buchta nahradivší Lukáše Rešetára v první čtyřce postupoval s Tomášem Vnukem sám na brankáře Slavie a po kombinaci únik zdárně zakončil. Mladík v dresu Interobalu poslal domácí do vedení už o tři branky. Zanedlouho se opět prokázalo, že má Lukáš Němec dobře postavenou branku, neboť Zdeněk Sláma tvrdou střelou orazítkoval břevno. Ve 28. minutě upadl po souboji s Tomášem Buchtou nešťastně hráč hostí Igor Leovski, který si taktéž přivodil vážné zranění a musela pro něj do haly přijet rychlá záchranná služba. I on po zápase absolvoval operaci. V polovině druhého poločasu se Michal Holý uvolnil přes protihráče a svou pověstnou levačkou zamířil taktéž jen do horní tyče. Pět minut před koncem utkání hráči Interobalu opět zvýšili náskok. Tomáš Vnuk našel v náběhu Michala Kovácse, který prostřelil brankáře Žežulku. Ihned po této brance začala hrát Slavia power-play. Slávisté ovšem při kombinaci kolem branky domácích udělali chybu a Michal Kovács přes celé hřiště zamířil do odkryté branky a upravil skóre už na 5:0. Necelé tři minuty před koncem se pražané poprvé prosadili přes výborně chytajícího Lukáše Němce. Tečovaná střela byla pro brankáře domácích nechytatelná. Slavia se nakonec prosadila ještě jednou, to už ovšem bylo pouhé dvě vteřiny před koncem a Interobal si tak připsal důležité vítězství proti velkému konkurentovi.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Marek Kopecký (trenér Plzně): "Zápas jsme začali velmi dobře a hned v úvodu jsme si dokázali vytvořit nějaké šance. Bohužel nám to nabouralo zranění Lukáše Rešetára, které nám překopalo celou hru. Poté jsme stáhli sestavu na 6 lidí, díky čemuž jsme už nebyli tak aktivní, jak jsme chtěli být. Musím říct, že jsme tu hru dnes spíš podřídili tomu výsledku a kluci to zvládli skvěle. Do obrany jsme hráli výborně a ten zápas jsme mohli rozhodnout ještě daleko dřív."

Zdeněk Sláma (hráč Slavie): "Na našem výkonu se projevila nesehranost, nefungovala nám obrana, špatně jsme si předávali hráče. To všechno ale přijde, mrzí mne jen to, že nás Plzeň přejela v nasazení a v tom, jak chtěla vyhrát. Nesehranost se dala vykompenzovat bojovností, ale i to nám chybělo. To musíme zlepšit hned v dalším zápase. Velkým problémem jsou zranění dvou našich klíčových hráčů, přejeme jim, aby se co nejdříve uzdravili, to je teď nejdůležitější."