Natěšení chrudimští futsalisté vstoupili do prvního ligového utkání po vydařené přípravě velmi aktivně a v prvních minutách byli na palubovce aktivnějším celkem. Jenže územní převaha žádné nebezpečí nepřinesla, a tak z první akce na opačné straně přišel trest, když střelu Claudinha smolně tečoval do protipohybu brankáře bránící Felipe. Na vstřelenou branku Svarogu našla Chrudim odpověď o šest minut později, kdy se ujala střela Brazilce Evertona.

Vyrovnaná bitva doznala klíčových momentů v závěru první půle. Nejprve si rychlou akci Svarogu srazil do vlastní sítě skluzující David Drozd, o třicet vteřin později zapomněla obrana na Tata, jenž svůj samostatný průnik středem zakončil přízemní ranou mimo Litviněnkův dosah. Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, Chrudimští se snažili přejít přes pozornou obranu soupeře, ale neúspěšně.

Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře šest minut před koncem, která místo chrudimských šancí přinesla dvojnásobnou teplickou radost. Nejprve se střelou z vlastní poloviny znovu prosadil Tato, další chrudimskou nepřesnost potrestal Mario Ossorio, jenž upravil na konečných 5:1 z pohledu Teplic.

Chrudimští nevstoupili do ligového ročníku vůbec dobře, šanci vše napravit mají již v pátek 13. září proti Helasu Brno.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Zápas jsme začali dobře, ale neproměnili jsme několik příležitostí. Brzy jsme dostali branku, na což jsme ještě dokázali reagovat. V tu chvíli jsme byli v zápase lepším týmem, ale po naší chybě jsme inkasovali druhý, a po následné ztrátě koncentrace, i třetí gól. Ve druhém poločase jsme zkoušeli mnohé, ale Teplice velmi dobře bránily a vyhrály zaslouženě. Náš soupeř hrál skvěle a využil vypracovaných příležitostí. Nám se zápas nepovedl, musíme dále pracovat na našem zlepšení.“

Michal Hůla (brankář Svarog FC): Do Chrudimi jsme jeli s pokorou, ale s cílem zvítězit a vstoupit dobře do sezony. Od první minuty jsme si za tím šli a povedlo se. Utkání rozhodlo proměňování šancí a hlavně poslední minuta prvního poločasu, kdy se nám povedlo vstřelit dvě branky a zlomit zápas na naší stranu."

Statistiky

 

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004