Sparta zahájila zápas mnohem lépe a po trefách Grbeši a Hrdiny vedla 2:0. Teplice snížily povedenou ranou Claudinha, ale to bylo z jejich strany vše. Do přestávky zvýšil na 3:1 svou druhou trefou sparťan Hrdina.

Po přestávce Sparta pokračovala v dominanci. Svarogu se nedařilo ani během power play. Skóre na konečných 6:1 navýšili Novak, Wilde a Seidler.

David Černý, kapitán Svarog FC: „Včerejší zápas se mi nehodnotí vůbec dobře. Udělali jsme v zápase hodně zbytečných chyb, po kterých nás Sparta vždy dokázala potrestat. Myslím si, že včera rozhodlo proměňovaní šancí. Sparta jich určitě měla více, ale i my jsme měli své šance. Bohužel, my ty naše neproměnili. Musíme se z toho poučit a v pondělí na Spartě podat o 100% lepší výkon. Jedině tak můžeme uspět.“

Tomáš Šebl, vedoucí týmu Svarog FC: "Z naší strany to bylo hrozně křečovitý. Dělali jsme příliš mnoho individuálních chyb, které kvalitní soupeř, jako je Sparta, samozřejmě potrestal. Produktivita, která se nás držela celou sezonu, tentokrát neexistovala. Spálili jsme hodně šancí. Nedařila se nám ani hra v power play. Nezbývá než zvednout hlavy a soustředit se na druhé finále."

Antonín Hrdina, hráč Sparty: "Tým dnes šlapal jako švýcarské hodinky, zaslouženě jsme urvali výhru a vedení v sérii na naši stranu. Také bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás podporují i na cestách. Bez nich by to nešlo. Pokud budeme pokračovat v nastoleném tempu, pevně věřím, že titul bude náš."

Svarog FC Teplice - AC Sparta Praha 1:6 (1:3)

Branky: 15. Claudinho (Taverna) – 8. Grbeša (Novak), 11. Hrdina (Vnuk), 15. Hrdina (Vnuk), 25. Novak (Wilde), 34. Wilde (Seidler), 38. Seidler.
Stav série: 0:1.

Kde se hrálo

Teplice | SH

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 600 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dvousložkový polyuretan Lobadur
Telefon 607585282