Přitom utkání se vyvíjelo lépe pre sešívané. Směřička a Radovanovič nasměrovali hosty po pěti minutách k dvoubrankovému vedení. Jenže Tepliští udeřili z brejku a do přestávky snížil Daniel.

Severočechům se podařilo vyrovnat ve 25. minutě po střele Teky, ale hned v zápětí vrátil Slavii vedení Radovanovič, který se trefil z otočky. Hubené vedení Pražané neudrželi. Tato ve 33. minutě srovnal na 3:3 a v poslední minutě se Slavia dopustila šestého faulu. První penaltu ještě Teka nedal, ale opakovala se kvůli vyběhnutí brankáře Karpiaka do míst, kam je to zakázano. Na druhý pokus šel do slávistické svatyně Žežulka, jenž proti Tekovi neuspěl. V závěrečné popwer play hostů se ještě do prázdné brány trefil teplický brankář Jeronimo.

David Černý, kapitán Svarog FC: "Máme za sebou velice náročné první semifinále se šťastným koncem pro nás. Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Slavia se brzo dostala do vedení a v prvních minutách nás nepustila svou aktivitou do zápasu. Postupem času se utkání vyrovnalo a do šaten se šlo za stavu 1:2. Ve druhém poločase jsme zvýšili aktivitu a srovnali na 2:2. Bohužel, po naší chybě se Slavia opět dostala do vedení. Ovšem konec zápasu patřil nám a díky zvýšené aktivitě jsme nakonec zvítězili 5:3. Z naší strany to určitě nebyl optimální výkon. Musíme se poučit z našich chyb a připravit se na druhé semifinále."

Martin Směřička, hráč Slavie Praha: "Myslím si, že jsme odehráli slušný zápas. V závěru rozhodla opakovaná penalta, raději to hodnotit nechci. Věřím, že nás přijdou podpořit naši fanoušci a společně s nimi sérii vyrovnáme!"

Svarog FC Teplice - SK Slavia Praha 5:3 (1:2)

Branky: 10. Daniel (Claudinho), 25. Teka (Rodrigo), 33. Tato, 40. Teka (10 m kop), 40. Jeronimo – 3. Směřička (Homola), 5. Radovanovič, 25. Radovanovič (Leovski).
Stav série: 1:0.

Kde se hrálo

Teplice | SH

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 600 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dvousložkový polyuretan Lobadur
Telefon 607585282