Domácí měli katastrofální vstup do utkání a hned po jedenácti vteřinách prohrávali 0:1. Prvních deset minut bylo doslova peklo pro domácí tým. Postupně se totiž trefili hostující Tato, Černý, Baran a Daniel. První větší šance Helasu přišla až ve čtvrnácté minutě, kdy se před Jeronimem zjevil Havlín, ale branku trefit nedokázal. V závěru poločasu zafungovalo pravidlo nedáš, dostaneš. Nejprve Ovčačík neproměnil svou šanci po souhře s Mužíkem, následně se prossadil z rychlého brejku hostující Černý. 

Druhou půli začal Helas aktivně a snažil se alespoň o čestný úspěch, I přes tlak Helasu se hostujícímu celku povedlo zásluhou Novotného navýšit svůj náskok a potvrdit, že si z Brna odvezou druhý bod. Krátce před polovinou druhé části se během šestadvaceti vteřin dvakrát prosadil Djaelson a upravil na průběžných 0:8. Helas však nepůsobil úplně odevzdaně a dál bojoval o svouji čest. Dopomoci jim k tomu mohlo také pět faulů hostí, nad kterými visela hrozba desetimetrového kopu. Blízko první brance byl Ovčačík, ale trefil jen tyč. Podobně blízko byl i Lidmila, ale těsně před ním tečoval míč jeden z hostujících hráčů a brněnský mladík nezakončil. Ve 33. minutě zkompletoval hattrick Černý a nepopulární desítka na kontě hostí se blížila. Korigovat ještě mohl Havlín z volného kopu, ale těsně minul branku Teplic. V samotném závěru se ještě prosadil Novotný a upravil na konečných 0:10.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): "Těžce se mi hledají vhodná slova, Teplice nám darovaly futsalovou lekci a ukázaly naplno svoji sílu. Od stavu 0:3 jsme nebyli schopni koncentrovanému a kvalitnímu výkonu soupeře vzdorovat. Do dalšího průběhu utkání jsme již nenašli dostatek morálních a fyzických sil, kterými by jsme utkání alespoň trochu zdramatizovali. Dnešní “škola futsalu” našemu mladému mužstvu do budoucna pomůže, bez kvalitního soupeře, se nemůžou herně posouvat a nemůžou se stát lepšími hráči."

Jiří Baran (hráč, Svarog FC Teplice): "Od začátku zápasu jsme měli vše pod kontrolou. Nastoupili jsme plně koncentrovaní a Brno nepustili k ničemu. Teď už se jenom soustředit na páteční zápas, kde můžeme čtvrtfinále uzavřít."

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152