Vlažný úvod zápasu, který předvedl domácí tým, byl bleskurychle potrestán. Skóre otevřel v první minutě Helas. Po obdrženém gólu začala nabírat hra domácích na obrátkách. Na 1:1 srovnal Rodrigo. O minutu později dostal Svarog do vedení Daniel po asistenci Claudinha. Zvyšující se tlak Teplic potvrdila branka na 3:1 ze sálovek Teky. Po gólové čtyřminutovce to vypadalo, že domácí svého soupeře smetou. Nestalo se tak. Následovalo několik spálených šancí a polevení aktivity. Helas usilovně bránil a poločas skončil „pouze“ 3:1 ve prospěch Teplic.

Ani druhá půle nepřinesla jednostrannou zábavu. Naopak domácí opět pustili Helas do šance, kterou soupeř proměnil po vzoru prvního gólu bez problémů. V kontaktu bylo však Brno jen necelou minutu. Ve 23. minutě vrátil dvoubrankový náskok domácím opět Rodrigo, 4:2. Dotahování hostů se opakovalo ještě dvakrát. Svarog nakonec vždy dokázal držet soupeře nejblíže v jednobrankové vzdálenosti a zápas dovedl do vítězného konce.

Tomáš Šebl, vedoucí týmu Svarog FC: "Věděli jsme, že Brno dobře brání a čekali jsme, že to bude těžký zápas. I přes to mě Brno svoji hrou hodně překvapilo. Alespoň tato série nebude jen jednoznačnou záležitostí. V pátek se pokusíme napravit naší lehkovážnost v zápase a zvítězit."

Zbyněk Špička, hráč, Helas Brno: “Do zápasu jsme vstoupili na jednu stranu skvěle, jelikož jsme dali rychlého góla, ale do konce poločasu jsme si nechali dát 3 laciné góly. Do druhé půlky jsme vstoupili aktivněji a měli jsme i více šancí než soupeř, jenže se nám nepovedlo vše proměnit a soupeř nás potrestal po našich chybách. Doma musíme navázat na dnešní výkon, vyvarovat se chyb a můžeme být úspěšní.”

Tarik Lukšija, hráč Helas Brno: “Na Teplice umíme, to se taky ukázalo ve středečním zápase. V pátek očekávám podobné utkání jako v Teplicích, kdy jsme v druhém poločase Svarog tlačili. Věřím v to, že můžeme doma Teplice zaskočit a udělat sérii zajímavější. Tímto chci také diváky pozvat na páteční utkání.”

Svarog FC Teplice - Helas Brno 6:4 (3:1)

Branky: 3. Rodrigo, 4. Daniel (Claudinho), 7. Teka, 23. Rodrigo (Teka), 31. Djaelson (Claudinho), 38. Černý (Daniel) – 1. Lidmila (Ovčačík), 22. Lidmila (Ovčačík), 28. Ovčačík, 32. Cupák (Špička).
Stav série: 1:0.

Kde se hrálo

Teplice | SH

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 600 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dvousložkový polyuretan Lobadur
Telefon 607585282