Jako první v utkání zahrozili právě hosté, když se dostal po nepřesné rozehrávce Gerčáka do zakončení Semerád, ale bránu netrefil. První šance Sparty přišla v téže minutě, kdy Tomáš Drahovský našel nabíhajícího si Davida Cupáka, ale toho pohotovým zákrokem vychytal hostující Kirov.

První branku viděli fanoušci už ve čtvrté minutě, když Angellott našel přes tři obránce volného Tihomira Novaka, který po zakončil po zemi ke vzdálenější tyči. Gólový kolotoč započal v 18. minutě, když Tihomir Novak po samostatném úniku přeloboval hostujícího brankáře. O minutu později přidal další gól Michal Seidler, když po přihrávce Tomáše Drahovského zakončoval do prázdné brány. V téže minutě opět zafungoval tandem Seidler – Drahovský, když si spolu narazili míč a Michal Seidler zakončil na vzdálenější tyč do protipohybu brankáře.

Po změně stran nemuseli fanoušci na góly čekat dlouho, ve 24. minutě nastřelil Lukáš Křivánek míč pro Seidlera, který uklízel do odkryté brány a završil tak svůj hattrick. V následující minutě vybídl Drahovský k zakončení Křivánka, který nezaváhal a vstřelil tak svůj první branku před domácím publikem. Ve 26. minutě David Cupák vypíchl hostům míč a sám zakončil. Standardní situaci ve 26. minutě si vzali na starost Tomáš Vnuk a Kristijan Grbeša, i přes postavení Hrubého na brankovou čáru neměl Grbeša potíže se zakončením. Ve 32. minutě si připsal asistenci Martin Hora, když nabídl zakončení do prázdné branky Tomáši Drahovskému. V závěru utkání dorazil do brány míč Tihomir Novak, který tak završil svůj hattrick. Poslední gól sparťané vstřelili ve 37. minutě po asistenci Tomáše Drahovského zakončoval jeho jmenovec Tomáš Vnuk.

Michal Seidler (kapitán AC Sparta Praha): „Je dobře, že jsme vyhráli vysokým rozdílem a hlavně bez obdržené branky, ale první poločas jsme nehráli naši hru, Česká Lípa hrála, bránila na 10 metrech a my jsme se tam nemohli dostat. Do druhé půle jsme si něco řekli, začali jsme běhat a hned to vypadalo jinak. Jsme za vítězství rádi a teď se budeme připravovat na další zápas, který odehrajeme příští pátek s Uherským Hradištěm.“

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa): „Zápas, který jsme včera odehráli musí byt pro nás rychle zapomenut, do 17 minuty jsme drželi Spartu v našem hlubokém bloku a jen těžko se do nás dostávala, ale od druhého gólu byla na hřišti jen Sparta my jsme se opět sesypali. Sparta ukázala svou sílu a obrovskou kvalitu, jsou v obrovském tempu a to nám v druhém poločase srazilo vaz. My se teď musíme oklepat a připravit se na další zápas který bude opět velice těžký.“

AC Sparta Praha - FC Démoni Česká Lípa 11:0 (4:0)

Branky: 4. Novak (Angellott), 18. Novak, 19. Seidler (Drahovský), 19. Seidler (Drahovský), 24. Seidler (Křivánek), 25. Křivánek (Drahovský), 26. Cupák, 27. Grbeša, 32. Drahovský (Hora), 35. Novak, 37. Vnuk (Drahovský).

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646