Parádní souboj nabídl akce a zajímavé momenty na jednu i druhou stranu. Chvíli tahala za delší konec Slavia, chvíli Sparta. Rozhodující moment přišel ve druhé půli. Sparta po první polovině vedla 2:1, pak Seidler zvýšil na 3:1 a ve 33. minutě dostal druhou žlutou kartu slávista Radovanovič. Přesilovku znovu využil Seidler a bylo rozhodnuto.

Premiéru v derby si odbyl sparťan Tomáš Vnuk, který jeden gól dal a na druhý nahrál. „Zápas jsem si moc užil. Byl trošku vyhecovanější, ale to k derby patří. Z mého pohledu to bylo celkově pěkné utkání s velkým množstvím šancí, a to se muselo divákům líbit,“ líčil Vnuk. „Myslím, že jsme zápas kontrolovali a byli lepším týmem. Až tedy na začátek druhého poločasu, který jsme asi trošku zaspali, a Slavia měla dvě velké šance. Naštěstí nás ale podržel Libor Gerčák. Rozhodující pak byla naše třetí branka, která duel definitivně zlomila,“ oddychl si Tomáš Vnuk.

„Abychom uspěli, museli bychom proměňovat své šance, hlavně v prvním poločase jsme měli celou řadu přečíslení tři na dva a nic jsme z toho nedokázali vytěžit,“ zlobil se autor druhé slávistické branky Martin Směřička. Pak jako by se zadrhla zahraniční čtyřka Slavie. „Po přestávce nám chybělo trochu víc vůle, takhle se derby nehraje. Třetí a čtvrtý gól zápas rozhodly, power play bychom hráli za příznivějšího stavu. Chtěl bych poděkovat všem divákům, kteří přišli a vytvořili skvělou kulisu, mrzí mne, že jsme se jim neodvděčili lepším výsledkem,“ vzkázal Směřička.

Statistiky zápasu

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579