Helas poslal už ve druhé minutě do vedení Mužík a Sparta se do přestávky nedokázala prosadit. Jenže hned na úvod druhé dvacetiminutovky protrhnul střeleckou smůlu Pražanů Seidler a skóre otočil ve 27. minutě Wilde. V závěru utkání pak Drahovský s Cupákem výhru pojistili.

"Zápas se mi hodnotí těžce. I přestože jsme vyhráli 4:1, průběh utkání se od začátku nevyvíjel pro nás dobře. Po zbytečné chybě jsme dostali gól a nedokázali proměnit šance, do kterých jsme se dostali. Soupeř hrál obětavě a nedal nám nic zadarmo. Opticky jsme možná byli lepším týmem, ale Helas hrozil z brejků a standardních situací," chválil protivníka brankář Sparty Ondřej Vahala.

V poločase si sparťané něco řekli a hned v první minutě srovnali na 1:1. "Na klucích šlo vidět, že se nám ulevilo, začali jsme hrát více uvolněně a postupně jsme navýšili vedení. Za stavu 2:1 měl Helas dvě nebo tři velké šance, které neproměnil a my poté odskočili. Herně jsme neodehráli dobrý zápas, ale důležité jsou tři body. Do dalších zápasů se musíme mnohem zlepšit ve všech směrech. Teď to musíme hodit za hlavu a jít dál," dodal Vahala.

Zápas zhodnotil i autor jediné trefy Helasu Jiří Mužík: "Do utkání se Spartou jsme vstoupili dobře, dostali jsme se do vedení a hráli to co jsme si řekli. Bohužel do druhého poločasu jsme nenastoupili dobře, rychle jsme dostali vyrovnávající branku a od té doby nás soupeř přehrával a jen díky dobře chytajícímu Andymu, jsme byli až do konce utkání pořád ve hře o body. Tento výkon musíme přenést do dalších utkáni kde nás čeká Hradiště a Lípa kde už potřebujeme bodovat."

Helas Brno - AC Sparta Praha 1:4 (1:0)

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152