Skóre zápasu otevřel už ve 2. minutě Drahovský, nicméně vzápětí se podařilo vyrovnat Maxovi. Ten potvrdil, že se mu proti Spartě daří a v 15. minutě přidal druhý gól, kterým upravil na poločasových 2:1. Ve druhé půli přidal třetí branku ERA-PACKu Slováček, a jak se později ukázalo, šlo o trefu vítěznou.

Ve 36. minutě sice snížil na 2:3 po nástřelu Grbeši svou premiérovou trefou za Spartu Vnuk, ale vyrovnat se Pražanům nepodařilo. Gólem neskončila střela Grbeši při power play, kterou na brankové čáře zastavil Koudelka, ani rána Novaka v úplném závěru, která orazítkovala tyč. Sparta tak podlehla Chrudimi 2:3.

Felipe Conde (trenér Chrudimi): „Nevstoupili jsme do zápasu příliš dobře. Projevila se na nás také únava z Ligy mistrů. Potom jsme ale začali přebírat kontrolu zápasu, hlavně v prvním poločase. Bohužel podle mě byli dnes hodně špatní rozhodčí. Nechci o tom moc mluvit, ale podle mě to bylo pro oba týmy hrozné. Proč? Například prvnímu gólu předcházel podle mě jasný faul. Ale stalo se. Jak jsem řekl, naši hráči byli hodně unavení, což bylo ve druhé půli trochu znát. Nicméně důležité jsou pro nás tři body, protože jsme bojovali o čelo tabulky. Klíčové bylo, že jsme udrželi do přestávky vedení 2:1, ale také náš třetí gól.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Škoda, že jsme nevyužili své šance. Proti takto kvalitnímu soupeři vždy rozhodují maličkosti a my zahodili své šance a prohráli. Nebylo to tím, že by nás Chrudim nějak přehrála, naopak. Míč jsme podle mě drželi více my, šancí jsme také měli větší množství. Minimálně jsme neměli prohrát. Na to se ale nehraje. Musíme využívat své šance a nesmíme naopak dělat chyby. Šancí jsme měli spoustu, a to jak v prvním poločase, tak během druhého, i v závěru při power play. Někdy potřebujete ale i kus štěstí. Klukům nemám co vytknout. Dali do zápasu maximum, bojovali až do konce. Ponaučíme se, a jestli Chrudim postoupí do finále poháru, což očekávám, tak budeme vědět, kde nesmíme dělat chyby a i z kluků nyní podle mě spadl kámen tíhy zápasu proti Chrudimi. Určitě budeme ještě klidnější a koncentrovanější.“

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 3:2 (2:1)

Branky a nahrávky: 6. Max (Koudelka), 15. Max (D. Drozd), 29. Slováček (D. Drozd) – 3. Drahovský (Novak), 36. Vnuk.