Chrudim nastoupila do zápasu s Českou Lípou bez brankáře Litviněnka, který si plní reprezentační povinnosti v Íránu. Naopak úplně poprvé naskočil do chrudimské sestavy Brazilec Felipe, na kterém byla v prvních minutách vidět velká chuť. ERA-PACK prakticky od samotného začátku diktoval tempo hry a držel soupeře na jeho obranné polovině. Šance přicházely, branky nikoliv. První gól mohla chrudimská sportovní hala slavit „až“ ve dvanácté minutě, kdy po chybné rozehrávce Kirova dokonal práci Maxe pohotovou dorážkou Éverton.

Pasivní Démoni drželi na hřišti obhájce titulu jednobrankový rozdíl velmi dlouho. I přes velké šance Chrudimi přišla druhá trefa až v osmé minutě druhého poločasu, když rozehrávka Évertona z volného přímého kopu našla levačku Bagatiniho, který dohnal Pavla Drozda s pěti brankami v pořadí střelců. Jistá obrana České Lípy začala povolovat, náskok Chrudimi narůstal.

Na 3:0 upravil do prázdné branky Roman Mareš, definitivní podobu výsledku udělal tři minuty před koncem po pohledné individuální akci Felipe. Chrudim zvítězila 4:0, Jakub Žďánský vychytal čisté konto a před odjezdem na Main round Ligy mistrů si pojistila první místo v tabulce.

HODNOCENÍ ZÁPASU 

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „V utkání jsme pomalu pochopili, jaký styl přesně musíme hrát. Soupeř k nám přijel bránit na deseti metrech, což nám hru ztěžovalo. Byla to platná strategie a my museli hledat jiné alternativy k proražení jejich obrany. V naší defenzívě jsme si vedli po celý zápas dobře. Dosáhli jsme našeho cíle, kterým byla čtyři vítězství před odjezdem na Ligu mistrů. Nyní máme několik dnů na přípravu na jednotlivé soutěže a spřádání strategie pro srbský turnaj."

Karel Kruliš (trenér Démoni Česká Lípa): „V zápase byla vidět sehranost soupeře a jeho velká kvalita,ale my jsme zahráli přesně to co jsme chtěli v zápase jsme udělali dvě chyby po kterých padla první a třetí branka ale jinak jsme soupeře potrápili,kluci zaslouží pochválit za dobrý přístup i přes porážku.Musíme se dát do kupy a v patek nás čeká důležitější zapas .Máme dost zraněných hráčů tak to bude složité poskládat. Chrudimi přejeme dobrý start v Lize mistrů a gratulace k výhře.“

FK ERA-PACK Chrudim – FC Démoni Česká Lípa 4:0 (1:0)

Branky a nahrávky: 12. Éverton (Max), 28. Bagatini (Éverton), 30. R. Mareš (Max), 37. Felipe.

Zvolte hráče utkání

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004