Finálová bitva číslo tři již od prvních minut ukázala, že bude oproti dvěma předchozím rozdílná. Již ve třetí minutě otevřel skóre pohotový Éverton, který uklidil přesně pod břevno balon a nedal Vahalovi šanci zareagovat. Mnohem ofenzivněji působila také Sparta, která ještě v prvním poločase stihla dvěma góly skóre otočit ve svůj prospěch. Nejprve Litviněnka prostřelil Azem Brahimi, následně po ukázkové kombinaci zakončoval do poloodkryté branky Michal Belej. Poločasovou přestávku si hráči Sparty s vedením na kontě neužili, další přesnou přihrávku vyprodukoval Felipe, jehož pas do sítě dostal Roman Mareš.

Zběsilé tempo druhého poločasu odstartovala červená karta Davida Cupáka za nesportovní chování, ERA-PACKu se ale přesilovou hru využít nepodařilo. Do vedení se ale přece jen dostal obhájce titulu, nejlepší hráč play-off i finálové série Lukáš Rešetár strhl vedení na stranu domácích. Když Chrudimští navýšili své vedení zásluhou Maxe na 4:2, dokázala Sparta zásluhou Amadea a Azema Brahimiho strhující zápas poslat do prodloužení.

Nastavený čas ale přinesl jednoznačnou jízdu chrudimského týmu. ERA-PACK přichystal pro své fanoušky v prodloužení pět dávek radosti. Vítězná branka jde na vrub Romana Mareše, který dostal chrudimský tým do vedení, následovaly trefy Évertona, Lukáše Rešetára a Maxe, definitivní tečku za výsledkem 9:4 udělal v posledních vteřinách Éverton, který tím dokonal hattrick. ERA-PACK Chrudim dokázal počtrnácté vyhrát nejvyšší českou soutěž a opět po roce usedl na futsalový trůn.

FK ERA-PACK Chrudim - AC Sparta Praha 9:4p (2:2, 2:2 - 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Éverton (Felipe), 11. R. Mareš (Felipe), 25. Rešetár, 28. Max, 41. R. Mareš (Felipe), 43. Éverton (Litviněnko), 45. Rešetár (Felipe), 47. Max (Doša), 50. Éverton (D. Drozd) – 8. Brahimi (Marcelo), 9. Belej (Brahimi), 28. Amadeu (Diego), 29. Brahimi. Konečný stav série: 3:0.
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma