Finálová bitva číslo tři již od prvních minut ukázala, že bude oproti dvěma předchozím rozdílná. Již ve třetí minutě otevřel skóre pohotový Éverton, který uklidil přesně pod břevno balon a nedal Vahalovi šanci zareagovat. Mnohem ofenzivněji působila také Sparta, která ještě v prvním poločase stihla dvěma góly skóre otočit ve svůj prospěch. Nejprve Litviněnka prostřelil Azem Brahimi, následně po ukázkové kombinaci zakončoval do poloodkryté branky Michal Belej. Poločasovou přestávku si hráči Sparty s vedením na kontě neužili, další přesnou přihrávku vyprodukoval Felipe, jehož pas do sítě dostal Roman Mareš.

Zběsilé tempo druhého poločasu odstartovala červená karta Davida Cupáka za nesportovní chování, ERA-PACKu se ale přesilovou hru využít nepodařilo. Do vedení se ale přece jen dostal obhájce titulu, nejlepší hráč play-off i finálové série Lukáš Rešetár strhl vedení na stranu domácích. Když Chrudimští navýšili své vedení zásluhou Maxe na 4:2, dokázala Sparta zásluhou Amadea a Azema Brahimiho strhující zápas poslat do prodloužení.

Nastavený čas ale přinesl jednoznačnou jízdu chrudimského týmu. ERA-PACK přichystal pro své fanoušky v prodloužení pět dávek radosti. Vítězná branka jde na vrub Romana Mareše, který dostal chrudimský tým do vedení, následovaly trefy Évertona, Lukáše Rešetára a Maxe, definitivní tečku za výsledkem 9:4 udělal v posledních vteřinách Éverton, který tím dokonal hattrick. ERA-PACK Chrudim dokázal počtrnácté vyhrát nejvyšší českou soutěž a opět po roce usedl na futsalový trůn.

FK ERA-PACK Chrudim - AC Sparta Praha 9:4p (2:2, 2:2 - 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Éverton (Felipe), 11. R. Mareš (Felipe), 25. Rešetár, 28. Max, 41. R. Mareš (Felipe), 43. Éverton (Litviněnko), 45. Rešetár (Felipe), 47. Max (Doša), 50. Éverton (D. Drozd) – 8. Brahimi (Marcelo), 9. Belej (Brahimi), 28. Amadeu (Diego), 29. Brahimi. Konečný stav série: 3:0.