Cesta za vyrovnáním série nebyla pro Spartu snadná, a to zejména kvůli špatné koncovce v prvním poločase. Pražané nevyužili několik šancí a z plzeňského brankáře Bartůňka dělali pomyslného hrdinu. Těžkou ránu pak zasadil domácím v 11. minutě Křemen, který se protlačil po pravé straně a ranou pod horní tyč poslal Plzeň do vedení. Když pak půl minuty před koncem prvního poločasu přidal Slavík druhý gól, bylo jasné, že sparťané musí po přestávce zabrat a poprat se o obrat skóre.

K němu také nakonec došlo. Sparta zahájila poločas s power play a Ondřejem Vahalou na palubovce. Pětice hráčů na útočné polovině dokázala udeřit poprvé na začátku 25. minuty, kdy nástřel Michala Beleje na zadní tyč poslal do vlastní branky Slavík. O dvacet sekund později napřáhl na útočné polovině Vahala a bylo vyrovnáno 2:2. Ani to nebylo ale od Sparty ve 25. minutě vše. O dalších deset sekund později totiž poslal Angellot přihrávku mířící na zadní tyč, Brahimi míč posunul mezi nohama na Diega, který jej poslal do prázdné branky – 3:2. Na skvělý obrat během minuty navázala Sparta další brankou ve 34. minutě, kdy se po brejku tři na jednoho prosadil David Cupák. Konečnou podobu výsledku pak dal ve 39. minutě Michal Belej, který získal míč a tváří v tvář brankáři ho poslal k tyči a upravil na konečných 5:2.

„Věděli jsme, že musíme vyhrát ať se děje, co se děje. První poločas ne, že by z naší strany byl katastrofální, ale vytvořili jsme si sedm, osm šancí a nedali jsme žádný gól. Nebylo to, že bychom stříleli z poloviny, ale kluci byli sami před brankářem Bartůňkem, který to buď skvěle vychytal, nebo jsme ho trefovali. Plzeň měla dvě vážnější střely na branku a dala z toho dva góly. To je potom pro každé mužstvo těžké, otáčet takový zápas. Naštěstí jsme do druhé půli vstoupili lépe. Možná jsme začali více chtít. Začaly se k nám odrážet balóny, a i štěstí v koncovce se přiklonilo na naši stranu. Naštěstí jsme to tam pětkrát dotlačili a sérii prodloužili,“ zhodnotil zápas brankář Sparty Ondřej Vahala.

Jedním z klíčových momentů zápasu byl vlastní gól plzeňského Slavíka, který nastartoval sparťanský obrat. „Vím, že za ním stál ještě Angellot, který by zakončoval. Je otázka, jestli bychom to při momentálním rozpoložení proměnili. Byl to nakonec vlastní gól, který nastartoval minutu, ve které jsme dali tři branky. To by asi položilo každý tým. Otočit skóre takto během jedné minuty, to je opravdu na hlavu a ať si říká kdo chce, co chce, tak to každého pošle do kolen,“ řekl k obratu Sparty Ondřej Vahala.

Ten věří, že Sparta v Plzni nejen, že naváže na druhý poločas 4. semifinále, ale přijde i další zlepšení: „Myslím si, že musíme předvést v Plzni ještě daleko víc. Interobalu se vrátí hráči, kteří si odpykali karetní trest a možná i někdo z marodky. My musíme máknout daleko víc. Navíc se hraje v Plzni, kde je Interobal hodně nepříjemný soupeř.“

Plzeňského Michala Holého mrzela minuta, která zápas rozhodla: „Bohužel jsme si zápas prohráli hloupou nekoncentrovaností v jediné minutě. Věřím, že s námi tato prohra nic neudělá, podvědomě jsme se stejně všichni trochu připravovali na pátý zápas. Vrátí se nám Tomáš Vnuk i Tomáš Abrham, a to bude hodně znát. Věřím, že na tom budeme i lépe fyzicky, dneska hráli kluci, co toho zatím tolik neodehráli. Hrajeme ve dvanácti lidech, Sparta to točí v osmi, takže věřím, že i toto by mohlo hrát v náš prospěch.“

AC Sparta Praha – SK Interobal Plzeň 5:2 (0:2)
Branky a nahrávky:
25. vlastní, 25. Vahala (Amadeu), 25. Diego (Brahimi), 34. Cupák (Belej), 39. Belej – 11. Křemen (Štverák), 20. Slavík (Štverák). Stav série: 2:2.

Pátý zápas se hraje v úterý od 20:30 v plzeňské hale Lokomotiva.