Na rozdíl od předchozích dvou semifinále to tentokrát byla Sparta, kdo otevřel skóre zápasu, když si po nástřelu Diega před branku dali domácí vlastní gól. Plzeň ale následně dokázala skóre otočit, když se nejprve trefil, po rozehraném trestném kopu Holého, pod břevno Slavík a o tři minuty později doskákal za brankovou čáru pokus Holého. Nicméně Spartě se podařilo v 16. minutě vyrovnat, když Marcelo posunul míč na střed Angellotovi, který byl rázem sám před Němcem a poslal míč k tyči – 2:2.

Na další branku se čekalo až do 30. minuty, kdy Vnuk využil podklouznutí Cristiana a poslal míč do levého horního rohu sparťanské branky. Sparta poté dlouho usilovala o vyrovnání, a nakonec se ho dočkala, když ve 38. minutě našel na vrcholu brankoviště Angellot Beleje, a ten prostřelil Němce. Nerozhodný stav vydržel ale jen pár sekund, když domácí rozehráli aut a střela Holého se odrazila od hrudi Cupáka k Vnukovi, který vrátil Plzni vedení. Tentýž hráč ještě v téže minutě prošel sám po levé straně hřiště a ranou na bližší tyč překonal Cristiana. Sparta ještě dokázala devět sekund před koncem snížit na 4:5, ale ačkoliv se i ve zbývajících devíti sekundách dostala do náznaku šance, domácí se ubránili a připsali si druhé vítězství v této semifinálové sérii.

Myslím si, že jsme byli v celém zápase lepší než soupeř. Vytvořili jsme si více šancí a nechápu, jak je možné, že oni dali pět gólů a my jen čtyři. Byl to zápas blbec. Nevyužili jsme šance, nedrželi jsme se při zakončení instrukcí. Dostali jsme hloupé góly, kdy při jednom uklouzl brankář, při dalším přišel nešťastný odraz. Byla to taková souhra náhod, že jsem teď zklamaný. Nezasloužili jsme si tentokrát prohrát. V prvním zápase ano, ale tentokrát ne, protože jsme byli lepší,“ uvedl po zápase trenér Sparty Beni Simitči.

Těžko se mi hledají slova, protože to, co jsme předvedli celkově jako tým při zakončení, je špatné. Nedáváme góly ze situací, z jakých bychom je dávat měli. Při tréninku k zakončení nepřistupujeme tak, jak bychom měli, a to se pak odráží i v zápase,“ zdůraznil kapitán Sparty David Cupák a dodal: Prohráli jsme, Plzeň má nyní mečbol, ale pořád jsou před námi jeden nebo dva zápasy, které musíme odjezdit na více než sto procent a jen tak můžeme uspět.“

"Já si troufnu říct, že to byl remízový zápas. Sparta byla lepší na balonu, my jsme chtěli víc vyhrát, a to rozhodlo," oddychl si trenér Plzně David Frič a dodal: "Ten závěr jsme si bohužel nepohlídali, není možné, abychom tohle připustili za stavu 5:3. Čtyři minuty bráníme dobře power-play a když soupeři odskočíme, tak místo toho, abychom to zklidnili a dohráli zápas na pohodu, uděláme z toho stresový závěr."

SK Interobal Plzeň - AC Sparta Praha 5:4 (2:2)
Branky a nahrávky: 10. Slavík (Holý), 13. Holý (Křemen), 30. Vnuk (Holý), 39. Vnuk, 39. Vnuk – 2. vlastní, 16. Angellott (Marcelo), 38. Belej (Angellott), 40. Belej (Marcelo). Stav série: 2:1.