Po prvním poločase svítilo na světelné tabuli skóre 4:2, ale vedení si užívali i hosté. Na krásnou Slavíkovu branku, který se prosadil ve 3. minutě efektně patičkou, odpověděl vyrovnávacím gólem po brejku David Černý. Emoce vzpalily poté, co Vnuk podle domácích vstřelil regulérní branku, která nebyl uznána. Z pokračující akce pak Teplice otočily skóre a v 10. minutě vedly 2:1. Plzeň vyrovnala v 16. minutě, když se z desetimetrového kopu prosadil Michal Štrajt, tesy exekutor, který se v podobných situacích nemýlí. A před koncem poločasu Plzeň přidala rozhodující úder - nejprve se po rohu prosadil přesnou ranou Michal Holý a stále v 19. minutě propálil Teplickou power-play i Tomáš Vnuk - 4:2.

Ve druhé půli se snažil hosté korigovat skóre především během power-play, ale domácí byli tentokrát  na tuto herní situaci dobře připraveni. Po dobrém obraném zákroku Havla se dostal do zakončení opět Vnuk a ve 30. minutě to bylo již 5:3. Teplickým zkomplikoval cestu za dobrým výsledkem Lucas Borges, který jen za cenu červené karty zastavil Tomáše Vnuka, který by jinak šel sám na prázdnou branku. V početní výhodě se prosadil střelou mezi nohy gólmana Hůly Michal Holý a když se ve 33. minutě, opět během Teplické power-play prosadil Zdeněk Sláma, bylo o výsledku rozhodnuto. V samotném závěru ještě kryl desetimetrový kop Michal Bartůněk a v poslední vteřině zápasu upravil na konečných 7:3 Ladislav Beran.

David Frič (trenér Interobal Plzeň): "My jsme dnes k zápasu konečně přistoupili naplno. Klukům jsem říkal, že to bude válka. Hráli jsme doma a stav série velel k tomu, abychom ten zápas zvládli a do Teplic jeli s matchballem v kapse. Musím před klukama smeknout, jak to dnes odjezdili. Od první vteřiny jsme dali jasně najevo, že tady nepustíme ani centimetr zadarmo"

Ladislav Beran (Svarog Teplice): "My jsme dnes opět nedodrželi taktické pokyny, které jsme si před utkáním řekli. Nepohlídali jsme si standardní situace, rohy a auty, ze kterých dnes Plzeň rozhodla. Proti tak zkušenému týmu si to nemůžeme dovolit. Plzeň se už včera dobře připravila na naši power-play a bude těžké něco dalšího vymýšlet, protože to brání zkušeně."

SK Interobal Plzeň – Svarog FC Teplice 7:3 (4:2)
Branky a nahrávky: 3. Slavík (Štrajt), 16. Štrajt (10 m kop), 19. Holý (Vnuk), 19. Vnuk, 30. Vnuk (Havel), 30. Holý (Vnuk), 33. Sláma – 9. Černý (Nene), 10. Kasal (Baran), 40. Beran (Kulhánek). Stav série: 2:1.
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Plzeň | Slavia VŠ

Více
Adresa U Borského parku 21, Plzeň
Kategorie Kategorie A
Kapacita 180 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 377423512