Helas Brno v úvodu utkání na palubovce Chrudimi ukázal, že se do postupové osmičky nedostal náhodou. Brankář Litviněnko se několikrát zapotil při kvalitní šanci soupeře, míč za svá záda ale nepustil. Chrudimská sportovní hala čekala na první gólovou radost do deváté minuty, kdy si míč za záda brankáře srazil David Presl. Šťastná branka ERA-PACKu odstartovala střelecký koncert, krátce po prvním gólu Éverton připravil míč pro Lukáše Rešetára a nejlepší hráč VARTA Futsal ligy za měsíc únor prostřelil gólmana Kubicu podruhé.

Sympaticky hrající Helas srazila do kolen až závěrečná dvouminutovka prvního poločasu. Nejprve svoji druhou branku přidal Lukáš Rešetár, dynamit v noze po Koudelkově rohu ukázal těsně před odchodem do kabin také David Drozd. Ani ve druhém poločase se chrudimské nadšení nesnižovalo, Helas vše řešil častou hrou bez brankáře, během které si ale výraznější příležitosti nevypracoval.

Osudová se pro brněnské futsalisty stala 26. minuta, kdy si během třiceti vteřin v kombinaci dvakrát vyměnili míč Oleksandr Sorokin a Max, tato ukrajinsko-brazilská spolupráce následně skončila gólem obou jmenovaných. Když už se zdálo, že se střelecké hody Chrudimi zastaví na čísle šest, přišla v poslední vteřině zápasu dorážka Lukáše Rešetára, který tím dokonal svůj hattrick a hlavně podtrhl vítězný vstup do play-off výsledkem 7:0!

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme skvělý zápas. Začali jsme trochu nervózně a soupeř si vypracoval dvě slušné příležitosti, pak jsme ale naši hru výrazně zlepšili. Podařilo se nám hrát tak, jak bych si to představoval – vytvářet si šance bez toho, abychom dávali soupeři šanci zaútočit. Rád bych se ještě vyjádřil na adresu brněnského týmu. Odehráli kvalitní zápas, mají tým složený z řady mladých hráčů. Pokud se budou futsalu dále plně věnovat, vidím u nich velký potenciál. Po úvodním zápase jsme si jistí, že odveta bude mnohem náročnější a my na ní musíme být stoprocentně připraveni.“

Jan Loup (trenér Helasu Brno): „Do desáté minuty jsme byli Chrudimi vyrovnaným soupeřem, měli jsme spoustu šancí. Bohužel pro nás Chrudim má vynikajícího Litviněnka. Myslím si, že naši gólmani mohli některým gólům zabránit. Jsem celkem spokojený, ale dostali jsme hrozně laciné góly. Chrudimi gratuluji a těšíme se do Brna.“

FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno 7:0 (4:0)
Branky a nahrávky: 9. vlastní, 11. Rešetár (Éverton), 19. Rešetár (Max), 20. D. Drozd (Koudelka), 26. Sorokin (Max), 26. Max, 40. Rešetár (Éverton).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004