Tak jako v prvních dvou zápasech čtvrtfinále, tak i v tom třetím vstoupila do utkání lépe Sparta, když hned v 4. minutě obral Marcelo o míč Turka, posunul ho Amadeovi, který ranou pod horní tyč poslal svůj tým do vedení 1:0. Tentýž hráč se mohl do listiny střelců zapsat podruhé o čtyři minuty později, kdy se pokusil zaskočit hostujícího brankáře Žežulku střelou přes celé hřiště, ale pokus Amadea zastavila spojnice břevna a tyče. Chvíli na to udeřila Slavia, když Homola rozehrál roh na Brychtu a ten ranou z první na přední tyč vyrovnal na 1:1.

Nerozhodný stav vydržel ale jen pár sekund, když si sparťané zopakovali situaci jako u prvního gólu. Marcelo vybojoval míč a předložil Amadeovi přihrávku do pozice, ze které už se nemohl mýlit. O další minutu později se Sparta radovala potřetí, když Michal Belej zůstal neobsazený na pravé straně brankoviště a nadvakrát překonal slavistického brankáře – 3:1.

Tento stav vydržel až do 32. minuty, kdy snížil na 2:3 ranou do horního rohu Cristianovy branky Vítězslav Hrůbý. V tu chvíli už měli sparťané na svém kontě několik neproměněných šancí, jako úniky Angellota či Diega, nebo tyč Brahimiho. Po snížení Hrubého to pak byl sparťan Marcelo, kdo mohl definitivně rozhodnou, ale ani jednu ze tří svých možností v gól neproměnil. Slavia se nakonec odhodlala k power play, ale do vážnější šance se nedostala, naopak definitivní rozhodnutí zápasu a celé série obstaral v čase 39:39 Diego, který se trefil po přihrávce Amadea do branky, kterou strážil pouze dobíhající obránce Slavie. Sparťané se tak po výhře 4:2 mohou radovat z postupu do semifinále, ale na to, kdo bude jejich soupeřem si budou muset ještě počkat.

Zápas jsme si udělali náročným my sami, protože ve druhém poločase jsme neproměnili mnoho nájezdů, kdy jsme šli sami na brankáře nebo dva na jednoho obránce. To se jen tak nevidí. Pokud se to bude opakovat i v semifinále, tak bychom na to mohli také krutě doplatit. Při takovém množství šancí, jsme měli utkání rozhodnou daleko dříve a měli vyhrát o čtyři, pět branek,“ řekl k zápasu sparťanský David Cupák a dodal: Postup byl pro nás prioritou a tím, že jsme ho zvládli tři-nula na zápasy, tak o to je to lepší, vzhledem k regeneraci. S tím, že to musíme zvládnout co nejrychleji, jsme do série ale šli. Nyní nás čeká semifinále a co se případného soupeře týče, tak mně je to celkem jedno. Pokud chceme ligu vyhrát a Sparta takový cíl má, tak je jedno, koho dostaneme a musíme porazit všechny. Určitě víme, že Litoměřice jsou hodně posílené a asi by byly těžším soupeřem než Plzeň, ale uvidíme, koho nakonec dostaneme.

Byl jsem si jistý, kvalitou svého týmu a dokázali jsme postoupit jasně, ve třech zápasech. Vytvořili jsme si neskutečné penzum šancí a myslím si, že třetí zápas měl skončit daleko větším rozdílem, možná deset-dva, deset-tři. Jsem šťastný, že kluci dokázali postoupit ve třech zápasech a ukázali, že jsme VLÁDCI PRAHY! Nyní se budeme soustředit už na semifinále. Ještě jednou hráčům gratuluji, protože toto vítězství si naprosto zaslouží,“ uvedl po zápase trenér Sparty Beni Simitči.

Zase to byl vyrovnaný zápas, ale celou sérii vyhrála Spartě neskutečná zkušenost, kterou její hráči mají,“ konstatoval trenér Slavie Praha Nenad Veljkovič a dodal: Jsem šťastný, že jsme s nimi odehráli taková vyrovnaná utkání. Chybělo málo, ale celkově nad námi vyhráli čtyři z pěti vzájemných zápasů. Počítají se výhry.“

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 4:2 (3:1)
Branky a nahrávky:
4. Amadeu (Marcelo), 11. Amadeu (Marcelo), 12. Belej (Diego), 40. Diego (Amadeu) – 11. Brychta (Homola), 32. Hrubý (Homola). Konečný stav série: 3:0.