Ani jeden tým nenaskočil do  zápasu v kompletní sestavě. Zápas, ve kterém již nešlo absolutně o nic dal věřit, že v něm diváci uvidí zajímavý futsal a hodně branek. Dá se říct, že se obojí splnilo. Skóre zápasu otevřel již ve čtvrté minutě hostující Šuba, který se nejlépe zoirentoval v předbrankovém prostoru. Hosté však nevedli dlouho, již o tři minuty později propadl přes obránce míč přímo na nohu Vojtovi Csikánovi a ten srovnal krok. O pět minut později se na levé straně uvolnil přes obránce Cieslar a jeho slabá střela levačkou zapadla k překvapení všech v hale za brankáře Mareše. Celou sezonu jsme slepené branky inkasovali my, proti Mělníku to bylo naopak. Hned dvě minuty po Cieslarovi se střelou k tyči prosadil i kapitán Blahut. Jen o další dvě minutky později se mohl radovat i Baron, který únik proti Marešovi zakončil úspěšně. V poslední minutě poločasu se ještě podruhé v utkání prosadil Cieslar, poslední slovo v úvodním dějství měli ale přeci jen hosté, když se po přihrávce Gabča trefil mezi Sikorovy nohy Šuba.

Druhý poločas ztratil i tu poslední známku ligové kvality. Na hřišti se to díky výbušným povahám hráčů na obou stranách hádalo, kopalo a hrálo bez taktiky jako někde na ulici. Přesto už po dvou minutách mohl ruce nad hlavu zvedat Buryan, když se po ťukesu Hudzieczka s Przyczkem do prázdné klece nemohl netrefit. Diváci ve druhé půli viděli obrovské množství spálených šancí na obou stranách. Z těch našich byly nejvíce viditelné šance Barona s Buryanem kteří se nedokázali prosadit do prázdné branky, to samé se "povedlo" na druhé straně hostům, kteří přidali i čtyři tyčky a nemohli tak pomýšlet na zvrat v zápase. A tak jen snížili skóre, když se opět mezi nohy Sikory prosadil Mažári. Šest minut před koncem uzavřel gólový účet našeho týmu ve Varta futsal lize Buryan, převzal míč u vlastní branky, proběhl celé hřiště a zastvila jej jen síť za Marešem. Poslední slovo v zápase měli hosté, kapitán Vokoun využil přesilovku po vyloučení Samka a stanovil skóre na konečných 7:4.

Místopředseda SKP Ocel Třinec Ondřej Kreželok: "Upřímně nevím, k čemu tento zápas přirovnat. K úrovni nejvyšší soutěže by jej přiřadil jen blázen. Zápas neměl absolutně nic společného s futsalem a už vůbec ne s nejvyšší soutěží. Hrálo se tak nějak bez taktik, prostě jak to vyjde, hosté hlavně ve druhém poločase trefili asi čtyři tyčky a třikrát nedali do prázdné branky. Asi poprvé v sezóně můžu napsat, že jsme soupeři uštědřili lekci z produktivity. My dali 7/20 tutovek, hosté jen tři. Na závěr bych chtěl popřát všem úspěšné play off a snad i posun českého futsalu do jiných kvalitativních výšin, ale toho se bohužel asi nedočkám."

SKP Ocel Třinec – SK Olympik Mělník 7:4 (5:2)
Branky a nahrávky: 7. Csikán (Baron), 12. Cieslar (Hudzieczek), 14. Blahut (Buryan), 16. Baron (Cieslar), 20. Cieslar (Baron), 22. Buryan (Przyczko), 34. Buryan (Hudzieczek) – 4. Šuba (Mažári), 20. Šuba (Gabčo), 29. Mažári (Sedláček), 36. Vokoun (Gabčo).