Helas dal v Praze příležitost hráčům ze svého úspěšného juniorského týmu U19 a předvedl zejména v prvním poločase velmi pozorný výkon v obraně. První velkou slávistickou šanci měl kapitán Jan Homola, který se dostal k míči před brankou Marka Konečného, ale jeho technické zakončení skončilo na břevně.

Ve třinácté minutě se změnilo poprvé skóre, Jiří Novotný rozehrál přímý kop na Graciana, ten se obtočil kolem svého obránce a křížnou ránou poslal míč k tyči. Byla to v prvním dějství zápasu nakonec jediná gólová trefa, slávistům se nedařilo dostat se za kompaktní obranu hostů, a ti zase nepřekonali ve výborné formě chytajícího šestnáctiletého Jana Žežulku. 

Dvě minuty po přestávce přidal Douglas Graciano svoji druhou branku, znovu po kličce a znovu po hezkém uvolnění od Novotného. Ve 30. minutě se prosadil také slovenský reprezentant Turek, který zakončil akci po přihrávce Martina Brychty. 

Hosté zkusili v závěru hrát power-play, vynutili si ale jenom několik dobrých zákroků brankáře Davida Tetoura, který zažil premiéru ve slávistickém dresu. Přes celé hřiště pak uzavřel skóre Směřička, Novotný si připsal třetí asistenci. Jediným záporem na pátečním utkání tak zůstaly zbytečné žluté karty, které vyfasovali Novotný a Míča v závěru první půle.

Slavia skončila po základní části na šestém místě a čeká ji v play-off série derby se Spartou. O termínech zápasů vás budeme informovat.

Nenad Veljkovič (trenér Slavie): "O ničem jsme nespekulovali, chtěli jsme vyhrát a zaslouženě vyhráli. Brno přivezlo úplně jiný tým, než ten, který proti nám hrál u nich. Vrátili jsme jim to, že nás doma porazili. Těší mne, že oba naši brankáři vychytali čisté konto. Jsem rád, že jsme přestali dostávat laciné branky. Teď už budeme pilovat jen detaily přípravy na play-off. Věřím, že budeme připraveni."

Jan Loup (trenér Helas Brno): "Počítal jsem to, dnes nám chybělo jedenáct hráčů. Dnes jsme dali příležitost Zbyňkovi Špičkovi, který to dotáhl do reprezentační devatenáctky, je mu sedmnáct a hrál výborně. Jsou tu i další adepti, kteří to mohou zkusit. Chtěli jsme nad Slavií vyhrát, ale školáckými chybami jsme nabídli soupeři branky.Čeká nás Chrudim, bude to pro naše mladé hráče velká škola a zkušenost, zahrají si proti nejlepšímu týmu u nás."

SK Slavia Praha – Helas Brno 4:0 (1:0)
Branky a nahrávky: 13. Graciano (Novotný), 22. Graciano (Novotný), 30. Turek (Brychta), 40. Směřička (Novotný).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579