Poslední domácí zápas základní části nezačal pro Helas vůbec dobře. Uběhla minuta a půl a nepřesnost domácí defenzívy znamenala první branku duelu. K odraženému míči se dostal PATRIK PLHÁK a otevřel skóre - 0:1.

Po další minutě už ale bylo vyrovnáno. Poulova nezdařená rána se zastavila o jednoho z obránců Jeseníku, ale ten odrazil míč tak nešikovně, že se dostal přímo k MILANU KLIMEŠOVI, jenž poslal balon do sítě - 1:1. Domácí pak byli co se týče hry na míči aktivní, ale nedařilo se jim vypracovat si gólovou šanci. Až v průběhu 8. minuty předvedli nenápadnou akci, která skončila brankou! MICHAL MAREŠ se na pravém křídle rozhodl ke střele a ta, k překvapení všech, skončila v brance - 2:1.

O tom, že po poločase jsou oba týmy stále ve hře, přesvědčil Jeseník už v 25. minutě. Nezáživnou část hry ukončuje srovnání Jeseníku! Jako nůž máslem prošel obranou domácích JIŘÍ MRÁZ a přesnou ranou nad levé rameno Konečného srovnal na 2:2. Odpověď měl na noze Mareš v 28. minutě. Po rohu se opřel z voleje do míče a svou ranou rozezvučel břevno!

Velkou příležitost na zvrat skóre na stranu Jeseníku měl v čase 31:20 Vavrač, ale před odkrytou klecí zamířil nad. O 24 vteřin později už se domácí dočkali. Krásná akce MILANA KLIMEŠE znamenala vedoucí branku Helasu! Klimeš se vytočil od levé postranní čáry a střelou o tyč dal gól na 3:2. Za další půlminutu se opět měnilo skóre. Nejprve David Presl nepochopitelně minul odkrytou klec a takřka způsobil infarkt domácí lavičce. O chvíli později se však před brankou zjevil Ivan Šarközy a nabil MICHALU MAREŠOVI, jenž trefil odkrytou klec a dal na 4:2.

Ve 37. minutě bylo na domácí straně ještě veseleji. Hezká akce Helasu znamenala pátou branku Brňanů v dnešním duelu. Milan Klimeš obloučkem našel JANA OVČAČÍKA, který propálil brankáře Růžičku 5:2. Hosté se ještě pokusili zdramatizovat zápas. Po rohovém kopu Plháka se k míči dostal DAVID MACURA a dokázal jej uklidit do branky domácího Helasu. To už ale bylo ze strany Jeseníku vše. Naopak dvěma šancemi se mohl prosadit brněský Ovčačík. Nejprve vypálil ze středu pole a orazítkoval tyč hostující branky, a o několik desítek vteřin později orazítkoval, i díky teči brankáře, spojnici břevna a tyče.

Michal Mareš (hráč Helasu Brno): "Po třech prohrách v řadě jsme potřebovali doma naplno bodovat. Myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou, jen zbytečné chyby vzadu a naše neproměněné šance držely soupeře ve hře. Spokojenost za tři body, po herní stránce už tolik ne."

Jiří Gnida (předseda AC Gamaspol Jeseník): "Střetnutí s Helasem mělo vyrovnaný průběh a rozhodla ho pro nás smolná půlminuta, ve které jsme udělali dvě fatální hrubky při jednom střídání. Vracíme se do druhé ligy s pocitem slušně odvedené práce. Pokud by mi někdo chtěl vykládat, že bychom se s domácí halou nezachránili, musel bych se mu vysmát. Využijeme vědomosti a zkušenosti, které jsme nasbírali a příští návštěva nejvyšší soutěže již nebude epizodní. Moc se těšíme na příští sezonu, ve které si budeme užívat regulérní domácí haly s našimi příznivci, na kterou jsme svorně čekali čtvrtstoletí. To je nyní hlavní emoce, kterou zažíváme."

Helas Brno – AC Gamaspol Jeseník 5:3 (2:1)
Branky a nahrávky: 3. Klimeš (Poul), 8. Mareš (Ovčačík), 32. Klimeš, 33. Mareš (Šarközy), 37. Ovčačík (Klimeš) – 2. Plhák, 28. Mráz, 37. Macura (Plhák).