V první půli se diváci branky nedočkali a dlouho to vypadalo, že se nedočkají ani ve druhé půli. Jenže ve 28. minutě dostal domácí Felipe červenou kartu za skopnutí Brahimiho, ale Sparta přesilovku prováhala. Zákonitě přišel trest, když Roman Mareš našel parádně za obranou Pražanů Rešetára a ten překonal Cristiana – 1:0. Po čtyřech minutách ERA-PACK parádně vykombinoval chybu Sparty v rozehrávce a Max pálil do prázdné brány – 2:0. Tři minuty před koncem využil zaváhání hostí při jejich power play Éverton, který v akci dva na brankáře sám přesně zakončil - 3:0.

„Hráčům nemám prakticky co vytknout, a to až do chyby, kterou jsme udělali při prvním gólu, kdy Pimpolho bohužel zaspal. Nicméně si myslím, že zápas rozhodla naše nevyužitá přesilovka. Naši zkušení hráči měli donutit soupeře, aby udělal v obraně nějakou mezeru či chybu, kterou bychom potrestali. Tak kvalitní tým, jako jsme my, nebo jako je právě Chrudim, musí početní výhodu vždy využít. My ji nevyužili a byli jsme za to potrestaní. K výkonu hráčů nemám co říct, protože ze sebe vydali vše, co mohli. Rozhodlo to, že Chrudim využila naše chyby,“ zhodnotil utkání trenér Sparty Beni Simitči.

„První poločas byl hodně opatrný. Nějaké náznaky šancí jsme tam měli, ale bohužel jsme je nevyužili. To, že jsme nezúročili ve druhém poločase přesilovku čtyři na tři, je trestuhodné. Kdybychom měli alespoň dvě, tři šance, tak se to dá přejít, ale my si šanci nevytvořili žádnou, což je špatné,“ hlesl kapitán Sparty Michal Belej a navázal: „Byl to asi klíčový moment zápasu, protože když Chrudim oslabení přežila, tak chvíli na to udeřila z nacvičené kombinace, kterou jsme si ukazovali, ale nezachytli jsme náběh a byl z toho gól. Potom už to bylo vabank, hra se otevřela a bylo to jen o tom, zda se nám podaří vyrovnat. Chrudim nás ale potrestala za každou chybu. Myslím si, že kdybychom hráli do půlnoci, tak snad gól nedáme. Nevím, co se stalo.“

Chrudimský Roman Mareš souhlasil s tím, že klíčové pro zápas byla nevyužitá výhoda Sparty a první gól. Přidal ale i svůj osobní pohled na zápas: „V prvním poločase jsme byli katastrofičtí. Nepomáhali jsme si, neběhali jsme a můžeme být rádi, že nás za to Sparta nepotrestala, i když šancí moc neměla, ale my neměli vůbec nic. Po přestávce jsme se začali lépe pohybovat a vytvořili jsme si nějaké šance. Myslím, že Sparta už jich tolik neměla. Poté přišlo vyloučení, které podle mě rozhodlo. Sparta přesilovku nevyužila a my hned vzápětí dali gól. Ubráněné oslabení nás ještě více nabudilo a myslím si, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě, nicméně to nemělo být asi rozdílem tří gólů, protože my proměnili opravdu všechny šance, které jsme měli.“

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 3:0 (0:0)
Branky a nahrávky
: 32. Rešetár (R. Mareš), 36. Max (Koudelka), 37. Éverton (Rešetár). ČK: 28. Felipe (CHR).
Chrudim: Litviněnko (Žďánský, Hlouš) – Éverton, Max, R. Mareš, Felipe – D. Drozd, Slováček, Koudelka, Rešetár – M. Mareš, P. Drozd, Doša. Trenér Felipe Conde.
Sparta: Vahala (8. Cristiano, Bezstarosti) – Marcelo, Angellot, Pimpolho, Belej, Cupák, Brahimi, Diego, Sop, Kocourek, Hájek, Hora. Trenér Beni Simitči.

Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004