Zápas se Slavií v Plzni táhnul, stařičká hala na Borech byla našlapaná do posledního místa a fanoušci se těšili na napínavé utkání tradičních rivalů. Od začátku se hrál vyrovnaný futsal, oba týmy dobře  bránily a snažily se o napadání rozehrávky soupeře. Hrálo se poměrně důrazně, už do šesté minuty ukázali rozhodčí tři žluté karty, naskakovaly i akumulované fauly.

Po úvodních šancích Plzně se do nebezpečných akcí začala dostávat i Slavia, která během první půle trefila dvě tyčky. Prosadil se ale až ve 13. minutě po dlouhé přihrávce Směřičky Jan Homola, který sice netrefil míč čistě, ale ten chytil velkou faleš a nakonec skončil za zády bezmocného Bartůňka. O minutu později bylo srovnáno. Tomáš Vnuk rozehrál roh na Zdeňka Slámu, který zakončil akrobaticky střelou přes hlavu - 1:1.

Během slavení gólu se ale na druhé straně hřiště odehrávaly další dramatické momenty. Gólman Interobalu Michal Bartůněk zůstal bezvládně ležet v brankovišti a po příjezdu záchranné služby odjel do nemocnice. Pravděpodobně zkolaboval po předchozí ráně míčem do hlavy.

Do druhého poločasu se dostal do hry domácích Tomáš Štverák, což se ukázalo jako rozhodující moment utkání. Na pozici pivota se mu podařilo několikrát sklepnout nebo podržet míč a rozehrát ho na dobře postavené spoluhráče. Jednu z těchto přihrávek pak ve 28. minutě proměnil domácí kapitán Holý - 2:1.

Slavia otevřela hru, Novotný trefil břevno branky hájené Lukášem Němcem, o pár minut později zachránila branková konstrukce Plzeň v zápase už počtvrté! Otevřenější obrany se snažili využít i Plzeňští, ale Slavík, Vnuk ani Štrajt v dobrých příležitostech nemířili přesně. Slavii se nepodařilo srovnat ani při hře bez brankáře a z Plzně tedy tentokrát i přes velmi dobrý výkon odjela bez bodu.

David Frič (trenér Interobalu Plzeň): "Dnes to byl se Slavií opět velmi vyrovnaný zápas. Bylo to v podstatě remízové utkání, které rozhodly naše individuality. Byla to velmi dobrá příprava na play off, nasazením se to již blížilo k vyřazovací části. Jsem rád, že se rozstřílel Zdeněk Sláma, dnes dal nádherný gól a věřím, že mu to tam bude padat i během play off."

Nenad Veljkovic (trenér Slavie Praha): "Byl to možná náš nejlepší výkon v sezoně, hráli jsme disciplinovaně, pozorně, týmově. Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát, bohužel jsme nastřelili tři tyčky a břevno, chybělo nám asi trochu štěstí."

SK Interobal Plzeň – SK Slavia Praha 2:1 (1:1)
Branky a nahrávky: 14. Sláma (Vnuk), 28. Holý (Štverák) – 13. Homola (Směřička).