Spartě vyšel vstup do zápasu a v 10. minutě vedla po dvou trefách Beleje a jednom gólu Angellota, který byl jubilejním stým gólem Sparty v sezoně, 3:0. Poté ale nadvakrát překonal Vahalu Vokoun a chvíli po něm i Gabčo. Rozdíl jedné branky ale vydržel jen pár sekund, když Belej našel na zadní tyči Diega, který neměl problém poslat míč do sítě. Na poločasových 5:2 upravil, v první půli střeleckou múzou políbený, Belej, když v 18. minutě završil svůj hattrick.

Stejně, jako začala Sparta první půli, zahájila i poločas druhý, když se v krátkém sledu trefili Cupák, Sop a Belej – 8:2. Raketový vstup Sparty do druhého dějství utlumil gól Vobořila z 24. minuty, kdy mělnický hráč prošel sám středem palubovky a překonal domácího brankáře. O pět minut později dokázal vysoký pas Belej uklidit na zadní tyči do branky Diego, ale chvíli na to se na druhé straně trefil Buzek – 9:4. Desátou sparťanskou trefu přidal zanedlouho Brahimi a domácí poté dopřáli dvě trefy Mělníku, když nejprve potrestal jejich ztrátu při pokusu o power play, střelou do prázdné branky Vobořil a o minutu později zachytil rozehrávku domácích Buzek a prostřelil Bezstarostiho. Poslední slovo v zápase měla ale Sparta a Brahimi s Marcelem posunuli ukazatel skóre na konečných 12:6.

„Nemůžeme si dovolit inkasovat góly po chybách, amatérských chybách, jako dnes. Navíc před úterním zápasem, kdy zajíždíme do Chrudimi. Ve chvíli, kdy jsme vedli větším rozdílem, jsme začali hrát laxně a dělali jsme chyby. Vyhráli jsme, což byla povinnost. Dobrý zápas to byl pro diváky, kteří viděli osmnáct branek, ale já rozhodně nejsem spokojený s těmi šesti, které jsme dostali,“ zhodnotil utkání trenér Sparty Beni Simitči.

Na jeho slova navázal kapitán Sparty Michal Belej. „Utkání s Mělníkem pro nás byl jakýsi přípravný zápas na úterní duel s Chrudimí. Navíc jsme věděli, že pokud zvítězíme, zajistíme si definitivně druhé místo. Je škoda, že určité parametry snesl jen první poločas. Rychle jsme vedli tři-nula, což bylo super, ale bohužel jsme poté dostali dva úplně hloupé góly a shodili tím celý náš dobrý vstup do utkání,“ pokrčil rameny a dodal: „Kdyby první půle skončila vyšším rozdílem, mohli jsme pošetřit některé hráče a více by si zahráli mladí. Druhý poločas byl víceméně už jen hurá futsal. Těší mě, že naše čtyřka spolu s Martinem Sopem nastoupila dobře do druhé půle. Vstřelili jsme tři góly, což nám dodalo více klidu do konce utkání. Kdyby tyto góly nepřišly a my inkasovali zbytečně, jak jsme inkasovali, tak by z toho byla blamáž. Možná už jsme měli v hlavách úterní duel s Chrudimí.“

Mělnického kouče Pavla Šubu mrzel špatný vstup jeho týmu do druhé půle. „Očekávali jsme, že utkání může dopadnout tak, jak dopadlo. Sparta je na úplně jiném levelu, navíc jsme sem jeli v okleštěné sestavě. Dá se říct, že jsme věděli, že to tu bude hodně divoké. Chtěli jsme hrát aktivně a dát nějaké góly, což se podařilo,“ uvedl po zápase trenér Olympiku a navázal: „Škoda, že za stavu tři-dva pro Spartu, kdy jsme se dostali do hry, jsme udělali hned chybu v rozehrávce a domácím nám znovu odskočili na rozdíl dvou branek a chvíli na to na rozdíl branek tří. Hodně zápas ovlivnil začátek druhého poločasu. My do něj vstoupili nekoncentrovaně, inkasovali jsme tři góly a zápas to poslalo směrem k divokému výsledku.“

AC Sparta Praha – SK Olympik Mělník 12:6 (5:2)
Branky a nahrávky: 3. Belej (Brahimi), 7. Belej (Brahimi), 10. Angellot (Cupák), 16. Diego (Belej), 18. Belej (Pimpolho), 22. Cupák (Vahala), 22. Sop (Belej), 23. Belej (Cupák), 29. Diego (Belej), 32. Brahimi (Angellot), 35. Brahimi (Cupák), 39. Marcelo (Brahimi) – 14. Vokoun (Stýblo), 16. Gabčo (Vobořil), 24. Vobořil (Sedláček), 30. Buzek, 34. Vobořil, 35. Buzek.
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646